Вчені назвали категорію людей, яким коронавірус не страшний

Вчені переконані, що людина, яка хворіє на застуду, не може підхопити ще й коронавірус

Люди, які хворіють на застуду або ГРВІ, не можуть заразитися коронавірусом.

Про це розповів завідувач лабораторії проліферації клітин Інституту молекулярної біології імені В. А. Енгельгардта, член-кореспондент РАН, професор Петро Чумаков.

Людина, певна річ, не заразиться коронавірусом під час захворювання застудою або ГРВІ, – сказав учений. Він пояснив, що хвора людина не може одночасно заразитися іншим вірусом, адже в організмі виробляється інтерферон – противірусний білок, який захищає організм від вторинного зараження.

Втім, Чумаков уточнив, що незабаром після одужання, людина все ж може заразитися ковідом. І оскільки вона буде ослаблена першим захворюванням, то зараження коронавірусом може протікати важче.

Нагадаємо, мікробіолог і вірусолог, кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України Надія Жолобак заявила, що вакцинуватися під час епідемії – це неадекватно. На її думку, ми всі вже в тій чи іншій формі контактували з коронавірусом. Контакт з цим вірусом не проходить безслідно, і відповідно у кожного з нас вже сформований певний рівень антитіл. Можна спокійно говорити про те що у нас вже сформований колективний імунітет. Тому ми вже можемо продовжувати жити і працювати в тому ж режимі як ми працювали до 2019 року, – підкреслила Надія Жолобак.

MIXADV

цікаве