Пов’язані з прем’єром Британії підпали і слід Москви. За що в Лондоні засудили двох українців

Палаюча автівка на вулиці в Кентіш-Тауні, Лондон
Підпис до фото,Першим 8 травня минулого року підпалили автомобіль, який раніше належав Стармеру. За кілька днів сталися ще два підпали – квартири та будинку

Article Information

  • Author,Відділ новин
  • Role,BBC News Україна

Центральний кримінальний суд Лондона засудив українця Романа Лавриновича та громадянина Румунії українського походження Станіслава Карпюка до семи та двох років ув’язнення відповідно за підпал будинків і автомобіля, пов’язаних із британським прем’єром Кіром Стармером.

Обвинувальний вирок у справі Лавриновича та Карпюка присяжні ухвалили 15 червня.

Під час власного розслідування журналісти BBC з’ясували, що чоловіків міг завербувати російський дипломат.

У травні 2025 року на півночі Лондона підпалили автомобіль, який раніше належав Кіру Стармеру. За кілька днів сталися ще два підпали — будинку, де він колись жив, і будинку, який досі йому належить.

За даними обвинувачення, Лавриновича через інтернет завербував російськомовний користувач Telegram, який пообіцяв йому винагороду за підпали.

Розслідування BBC показало, що ці атаки були лише одним епізодом ширшої кампанії диверсій, провокацій і дезінформації, сліди якої ведуть безпосередньо до Росії.

Як випливає з повідомлень, які вивчили журналісти, куратор під ніком EL, що координував дії Лавриновича, обіцяв учасникам таких операцій гроші та російське громадянство.

Суддя Ніл Гарнхем, який оголошував вирок, визнав, що Лавринович і Карпюк могли не до кінця усвідомлювати наслідки своїх дій.

MIXADV

цікаве