Переговорна ілюзія закінчилась

Богдан Червак: Дзеркальна відповідь на хамські заяви Навроцького про УПА

07/06/2026 AA 0

Дзеркальною відповіддю на хамські заяви Навроцького про УПА могло б стати присвоєння полковникові Андрію Мельнику звання почесного генерала Збройних сил України.Історичним фактом є те, що […]

Ушаков

Сталося очікуване: устами Ушакова росія вийшла з квазіпереговорів, які були ініційовані Дональдом Трампом.

Цей процес по суті тривав від виборів та інавгурації Трампа, який обіцяв вирішити війну “за одну добу”. Але російсько-українська війна не терпить жодних термінів та цифр…

Згадую заяви про те, що угода “погоджена на 95%”, і лишається лише питання Донбасу…

Провал переговорів насправді був очевидним ще пару місяців тому. І спроба Трампа вирішити проблему ядерної зброї Ірану за венесуельським сценарієм була частково спробою перекреслити не реалізацію своєї обіцянки досягнути миру в Україні – успішною “маленькою війною” на Близькому Сході.

Але виявилося, що розвʼязувати війни легше, ніж їх завершувати.

Що далі?

Ріст цін на пальне дає економічну можливість продовжувати війну.

Росіяни поки закривали потребу в людях економічними чинниками – високою оплатою за підписання контракту (біля 30тисяч євро) та щомісячною оплатою 4 тисячі.

Поки в них є ресурс економічно стимулювати мобілізацію, вони це робитимуть. Але варіант загальної мобілізації лишається у них в запасі.

Українською перевагою можна вважати фіксацію лінії фронту завдяки розвитку технології дронів і НРК.

На лінії фронту з кілзоною атакувати значно складніше, ніж оборонятися. Бо все живе вражають роботи. А без піхоти лінія фронту не може рухатися.

Це якраз той фактор, який вимагати від агресора посилювати ресурси – людей і інноваційну техніку.

В такому форматі війна може тривати до нового технологічного перелому, коли в когось не зʼявиться нова супер технологія. Напрямок не секрет – дрони з дистанційним управлінням, подальша роботизація, системи РЕБ.

Стабільна лінія фронту практично перетворює це в полігон для випробування найновіших технологій. І це починає влаштовувати все більше гравців. Бо ринок сучасної зброї росте по експоненті.

Україна розраховує на кризові процеси в середині росії, росія – робить ставку на енергетичний та інфраструктурний колапс в українському тилу.

Бо тил завжди тримає фронт і забезпечує його. Важка зима і чергова хвиля еміграції жінок і дітей – це чергова мета москви. Зрештою, якщо населення України драматично скоротиться, росія вважатиме це своєю перемогою.

Та і технології створюють люди. І виграє той, хто зробить правильну ставку на людський капітал. Хто створить умови, горизонтальні звʼязки, довіру і здорову конкуренцію.

Саме тому корупція в оборонці, система заборон і тд – це екзистенційна проблема.

… тож, висновки такі: переговорна ілюзія закінчилась, війна переходить у фазу технологічного, економічного й людського виснаження, і Україна може перемогти лише як відкрита технологічна держава, а не як маленька копія російського авторитаризму.

Бо маленька авторитарна країна ніколи не переможе велику авторитарну. А от маленька і технологічна – цілком здатна заморозити цей 12 річний конфлікт з ядерною державою

Вікторія Сюмар.

 Джерело: https://censor.net/ua/b4002046

MIXADV

цікаве