Війна не закінчилася, а як жити після перемоги?

Чергує поліція, бо пиляли дзвони: як у Кропивницькому храм, у який колись пустили УПЦ, передають ПЦУ

31/05/2023 AA 0

Неподалік храму Успіння Пресвятої Богородиці по вулиці Авіаційній або, простіше кажучи, в парку Крючкова з п’ятниці чергує поліція. Бо минулого тижня міська рада передала релігійну […]

  А що вже закінчилося для громадян України? Поки що лише кредитні канікули «Приватбанку» оголошені на час проголошення воєнного стану. Воєнний стан продовжили, а  кредитні канікули – ні! А як сплачувати кредити коли немає засобів для існування? Ви втратили роботу через зупинку підприємства в області де немає  і не було воєнних дій, а лише бомбили. На цих територіях ніякої соціальної підтримки від держави немає. А якщо сказати більше, то комунальники пояснюють, що платити за все обов’язково!!! В платіжках пишуть – «Разом до перемоги!» Чи не додаткове знущання це над злиденними? А якщо такі гасла у енергокомпаній господарі яких росіяни, в яких практично ніхто нічого не забрав? Стосовно «Приватбанку», то він державний… І хто скажіть грабує українців,  та хто відмінив через півроку війни кредитні канікули? Відповідь без підказки зрозуміла всім.

 На час пандемії ще два роки тому в небатіших за нас Грузії та Монголії держава взяла на себе всі комунальні витрати… А в нас війна і за все плати не зрозуміло з чого, а як наслідок судові переслідування за комунальні борги… Держава про це не знає?

 А ще існує категорія людей пенсійного віку, яка живе чи існує в «замкненому колі» вигаданому державою. При малій пенсії відмовили в субсидії… Накопичуються борги, бо всі комунальні плати сягають щомісяця двох-трьох  розмірів місячної пенсії. Реструктуризація боргу – з нею черговий анекдот! Сплати певні відсотки від боргу, які вище за місячну пенсію! Взяти навіть кредит для оформлення реструктуризації боргу неможливо, бо людям у віці  з малою пенсією ніхто кредитів не надає…

 А що для тимчасово безробітним в місцях де немає воєнних дій? Людей відправили за свій рахунок( якого практично немає) сидіти вдома. Як платити комуналку і за що харчуватися? Взяти переселенців з соціальними виплатами, і дивитися, що і як вони їдять? Так можна і слиною подавитися. «винагорода за приют» одного переселенця – 450 гривень на місяць. Не смішно! При оплаті комунальних послуг в розмірі 3000-5000 на місяць скільки треба голодній безробітній родині втиснути в двокімнатне помешкання переселенців, щоб хоча б заплатити за комунальні послуги? Про їжу, проїзд у транспорті та одяг і взуття мова вже не йде… Але як жити без цього? Помирати з голоду чи стояти десь з протягнутою рукою десь під церквою чи крамницею? І жебраків більшає… не всі знають місця де годують безкоштовно супом…

 То що маємо на сьогодні в підсумку – закінчилися кредитні канікули, а війна і воєнний стан продовжується, і у певної частини  громадян немає соціальних виплат або мізерна пенсія… Але борги ростуть і обіцяють нічого…. не списувати і не вибачати! Після перемоги цим людям буде дуже «весело»!  Їм дуже приємно з екранів телевізора чути про матеріальну допомогу країн Заходу.  А до найбідніших вона потрапляє? Але це все «загальному плані», а категорії злиденних не видно ні світла в кінці тунелю, ні чогось іншого для власного шлунку. Хіба що згадана гуманітарка на полицях крамниць.

 При повній комп’ютерізації державі, злодіїв в рахунок не беремо, відомі доходи кожного. За підвищення розміру пенсій для найбідніших йдуть лише розмови та обіцянки. А тим часом комунальні рахунки складають дві- три місячні пенсії.  А як їх сплачувати за фактичної відсутності державних субсидій, які не всім потрапляють до рук? Чи не варто державі в особі Президента та інших державних інституцій вже зараз списати комунальні борги та звільнити від здирницької їх сплати найбідніших?  Це було б справжнім, а не лише задекларованим соціальним захистом.

  На часі розібратися державі з тими «розумними» громадами, які вже у воєнний час на додаток до всього запровадили абонентську плату за водопостачання та опалення, які мають нині значні перебої. Таке відношення до громадян інакше як знущанням назвати важко: нічого немає на лічильниках, а ти плати абонплату…

 А ще від «надавачів послуг» з значними перебоями вже надходять споживачам «листи щастя» з погрозами у разі несплати боргів до кінця воєнного стану «відключати від надання послуг»… То хто з безробітних і нужденних  в Україні забажає швидкої перемоги? І куди звертатися з такими листами?

 Здається, що коли закінчиться війна з орками, то не закінчиться війна з простими громадянами в середині самої України. І це дуже прикро і сумно, бо зачепить вона багатьох. Тільки дуже багатим, та тим хто втік і переховується в батальоні «Монако» буде все по барабану. Всім іншим, згідно згаданих листів,  проблеми, платіжки і повістки!!!

 Василь Чорний

MIXADV

цікаве