На Публічній кадастровій карті опублікували дані про держкордон України – Мінагрополітики

Масштабний обстріл Слов’янська та Краматорська з реактивних систем залпового вогню

04/07/2022 AA 0

Масштабний обстріл Слов’янська та Краматорська з реактивних систем залпового вогню вкотре свідчить, що росія цілеспрямовано обирає своїми цілями цивільні, а не військові об’єкти. Про це […]

До Державного земельного кадастру внесено державний кордон України. Відповідний шар опубліковано на Публічній кадастровій карті України.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Мінагрополітики.

Зазначається, що на новому шарі Публічної кадастрової карти вже відображено інформацію про державний кордон України з Словацькою Республікою, Угорською Республікою, Румунією (по суходолу), Україною та Республікою Польща (по суходолу).

У міністерстві наголошують, що такі відомості мають стратегічно важливе значення для забезпечення національної безпеки, економічного розвитку держави, охорони навколишнього природного середовища, міжнародного співробітництва. Це значно зекономить державним органам час і полегшить прийняття управлінських рішень економії часу, а також оптимізує витрати державних коштів при надзвичайних ситуаціях.

новий шар про державний кордон було додано на виконання абзацу другого пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України від 02 лютого 2021 р. № 1175-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про державний кордон України», відповідно до наказів Держгеокадастру від 08.12.2021 № 564 «Про розроблення електронних документів, що містять відомості про державний кордон України», від 17.12.2021 № 588 «Про погодження електронних документів, що містять відомості про державний кордон України, та внесення відомостей про державний кордон до Державного земельного кадастру» та пункту 2.2.9 Плану заходів із адміністрування Державного земельного кадастру на 2021 рік «Підготовка даних для внесення до Державного земельного кадастру відомостей про державний кордон України».

Як повідомлялося, в Україні процес діджиталізації кадастру розпочався у 2013 році, коли було запущено Публічну кадастрову карту, на якій відображалися зареєстровані земельні ділянки. З 2015 року стала публічною також інформація про власників зареєстрованих ділянок, а 30 червня 2015 року було запущено електронну послугу «Замовлення витягу з Державного земельного кадастру».

У серпні 2019 року розпочалося тестування оновленої версії Публічної кадастрової карти, адаптованої для мобільних пристроїв. Пізніше до карти було внесено нові розділи: “Незареєстровані землі”, “Ліси” та “Природно-заповідний фонд” та «Землі, що потребують консервації». У листопаді 2021 року з’явився новий шар – «Інформація щодо розпаювання земель».

MIXADV

цікаве