У Туркменістані у дитячих садках заборонили показ мультфільмів російською мовою

Масштабний обстріл Слов’янська та Краматорська з реактивних систем залпового вогню

04/07/2022 AA 0

Масштабний обстріл Слов’янська та Краматорська з реактивних систем залпового вогню вкотре свідчить, що росія цілеспрямовано обирає своїми цілями цивільні, а не військові об’єкти. Про це […]

У дитсадках Лебапської області Туркменістану заборонили показувати мультфільми російською мовою.

Про це повідомляє видання “Настоящее время” з посиланням на джерело.

За його даними, до дитячих садків Фарапського, Дяневського та Дарганатинського районів із перевіркою приїхали інспектори з Ашхабада. “Інспектори звинуватили виховательок у тому, що вони показували дітям мультфільми російською мовою, і звільнили їх. Завідувачі отримали суворі догани”, – сказав він.

Керівництво дитячих садків попередили, що вихованцям можна показувати мультфільми лише туркменською мовою. Перевіряючі також звернули увагу на зошити та альбоми для малювання із зображенням героїв зарубіжних фільмів. Вихователям було наказано використовувати альбоми з туркменськими видами чи ахалтекінськими кіньми. “Навіть якщо слово “зошит” на обкладинці написано російською (“тетрадь” – А.), його не можна використовувати”, – стверджує джерело видання.

Крім того, влада знімає оголошення та інструкції російською мовою на вокзалах та в аеропортах, а також усередині транспортних засобів. Тепер все має бути туркменською мовою, каже кореспондент туркменської служби Радіо Свобода.

У Туркменістані національна мова – туркменська, статус російської ніяк не позначений. У країні працює лише одна школа з викладанням російською, також є російські класи в школах Ашхабада та інших обласних центрів.

У вересні 2020 року у школі №64 міста Ашхабада закрили класи з російською мовою навчання. Це рішення влада пояснила тим, що школа змінила свій статус.

Нещодавно в Туркменістані, за даними Turkmen.news, ухвалили закон про поштовий зв’язок, який зобов’язує оформляти поштові відправлення тільки туркменською мовою. У законі, що діяв до цього, від 2010 року мова відправлення пошти не регулювалася, написані російською мовою листи доходили до адресатів.

«Аргумент»

MIXADV

цікаве