Звинуватила учасників Революції гідності у держперевороті: Нацрада звернулася до СБУ через заяви Ганни Герман на ZI

Військові Ізраїлю повідомили про ракетну атаку з боку Ірану

08/06/2026 AA 0

Іран запустив ракети по Ізраїлю вперше після квітневого перемир’я. Про це пише Associated Press, цитує Цензор.НЕТ. Більше новин у Telegram-каналі Цензор.НЕТ Загострення після удару по Бейруту Ізраїльська сторона […]

Нацрада звернулася до СБУ через заяву колишньої соратниці Віктора Януковича Ганни Герман на телеканалі ZIK, де вона звинуватила учасників Революції гідності у вчиненні державного перевороту

Про це повідомив на засіданні 28 січня член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення  Максим Опопрієнко, передає Укрінформ.

“У прямому ефірі Ганна Герман заперечила наявність факту зовнішньої агресії проти України, назвавши його несправжнім, а також закликавши Збройні сили України боротися проти справжнього ворога – внутрішнього тероризму. Цей заклик може бути розцінено невизначеним колом глядачів телеканалу як заклик до національного збройного протистояння за участю чи за підтримки Збройних сил України та допустимість застосування насильства як такого. Також Ганна Герман закликала об’єднатись фактично проти осіб, які брали участь в Революції Гідності, які, на її думку, зробили державний переворот”, – зазначив він.

За словами Опопрієнко, такі висловлювання мають ознаки розпалювання національної ворожнечі також можуть бути розцінені як заклик до насильства та національного протистояння, що ставить під загрозу національну безпеку.

“Тому Національна рада в інтересах захисту національного інформаційного простору, а також національної безпеки звертається до Служби безпеки України для вжиття відповідних заходів в межах компетенції”, – сказав він.

Член Нацради зауважив, що висловлювання Герман на телеканалі ZIK викликали дуже жваве і закономірне обговорення у суспільстві.

У свою чергу заступник голови Національної ради Валентин Коваль сказав, що «все частіше в ефірі певних каналів чути комбінацію слів “громадянська війна на Сході” тощо.

“На жаль, збільшилася кількість звинувачень наших Збройних сил в тому, що вони начебто діють не так, як хотілося тим, хто про це говорить. Я вважаю, це ганебно. Я вважаю, що використання такого наративу суперечить розумінню того, що ми українці, і воно напевно послуговує тим, хто хотів би бачити Україну не такою, якою хочемо бачити її ми. Тому я закликаю всіх до того, щоб уважніше ставитися до цих речей”, – додав він.

MIXADV

цікаве