Кіпрська церква визнала ПЦУ

 Диктатор, убивця і мучитель білоруського народу: глава Білоруської автокефальної православної церкви заявив, що Лукашенка піддано анафемі

23/11/2020 admin 0

Глава Білоруської автокефальної православної церкви архієпископ Святослав Логін 22 листопада під час служби в соборі Святого Кирила Туровського в Торонто (Канада) зачитав послання, в якому […]

Предстоятель Кіпрської Православної церкви Архієпископ Хризостом II під час Божественної літургії у суботу пом’янув предстоятеля Православної церкви України митрополита Епіфанія.

Хризостом II, головуючи на богослужінні 24 жовтня в монастирі Хрисороятисса, при висвяченні нового єпископа Арсіноаса Паграті, згадав митрополита Київського і всієї України Епіфанія, фактично визнавши нову церкву.

«Це надзвичайна та історична подія, яка має велике значення», – зазначено в повідомленні православного сайту Nyxthimeron.

Православна церква України подякувала архієпископу Хризостому за підтримку.

Предстоятель ПЦУ Епіфаній і предстоятель Кіпрської православної церкви Хризостом. Фото: risu.ua

Проти визнання автокефалії Православної церкви України виступили четверо з вісімнадцяти членів єпископату Церкви Кіпру.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив спікер Київської Митрополії Православної церкви України, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря). Він також опублікував показове фото всіх 18 кіпрських священиків.

Єпископат Церкви Кіпру. Фото: facebook.com/yevstr

Як зазначив представник ПЦУ, «Москва і її сателіти» стали розганяти заяву чотирьох ієрархів, «категорично не згодних» з визнанням ПЦУ, як бунт.

Він додав, що архієпископ Кіпру Хризостом добре знає внутрішній настрій у власній Церкві, а тому ніколи не пішов би на офіційне визнання ПЦУ, якби не був упевнений, що в цьому спирається на підтримку переважної більшості.

Священик також процитував архієпископа, який сказав: «Моя позиція перш за все служить Православ’ю, а потім Церкви Кіпру».

«Отже, заяви і протести – не більше ніж ритуальна спроба тісно повʼязаних з Москвою ієрархів прикрити свою поразку в дворічній боротьбі проти визнання ПЦУ з боку Церкви Кіпру», – підсумував Зоря.

Кіпрська православна церква є четвертою церквою (разом з Вселенським, Олександрійським патріархатами та Елладською церквою), яка визнала ПЦУ. Церковні експерти прогнозують, що наступними православними церквами, що визнають автокефалію ПЦУ будуть Єрусалимська, Румунська та Македонська православні церкви.

ОК, belsat.eu

MIXADV

цікаве