Увага до екології – К.Бриль

Провів термінове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Головним питанням наради, став масовий мор піленгаса, який стався у вимоїні Молочного лиману цими вихідними. За приблизними оцінками загинуло понад 10 тисяч особин піленгасу масою від 500 грам до 3 кілограм. Збитки нанесені державі та рибному промислу обраховуються мільйонами.

В першу чергу потрібно провести заходи, щодо недопущення погіршення ситуації з екологічною катастрофою. Ми чудово розуміємо, що суб’єктом господарювання на цій території є Приазовський національний парк.

Проте щороку навесні та восени виникає одна й та сама проблема із замуленням вимоїни. Власне з боку облдержадміністрації було проведено ряд заходів, як то виділення коштів та проведення тендеру на розчистку (у відповідності до умов договору ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв», в строки визначеними умовами договору було перераховано авансовий платіж у сумі 391,053 тис. грн. Але підприємство не розпочало заходи з розчистки з’єднувального каналу та не виконує умови договору).
Шукати винних будуть правоохоронні органи. А нині ми маємо зробити все, аби не погіршувати ситуацію. Тож було прийнято рішення про необхідність визнати територію гідрологічного заказника загальнодержавного значення «Молочний лиман» місцем екологічної катастрофи та виділення коштів з резервного фонду задля термінового проведення робіт. Також до нас приєднаються підрозділи ДСНС, Нацгвардії та небайдужі промисловці.
Окремо облдержадміністрація звернеться до Міністерства екології та природних ресурсів України щодо негайного втручання в ситуацію, виділення коштів та вирішення питання щодо забезпечення водного сполучення між Азовським морем та Молочним лиманом.

Також будуть направлені листи до правоохоронних органів щодо внесення до ЄРДР матеріалів стосовно посадових осіб ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв», у зв’язку з невиконанням умов договору та керівництва Приазовського національного природного парку щодо не забезпечення підтримки діючого гирла лиману.

Костянтин Бриль

 

MIXADV

цікаве

Be the first to comment

Leave a Reply