ПРАВОСЛАВНІ ЧЕКІСТИ

В Україні презентували рейтинг міст за якістю життя та комунальних послуг

16/09/2021 admin 0

В Україні презентували рейтинг міст за якістю життя та комунальних послуг. Його склав Міжнародний республіканський інститут (МРІ) в Україні спільно з Соціологічною групою “Рейтинг”. Він складений відповідно до індексу оцінки […]

Останнім часом на Московщині утворилася дивна ідеологічна суміш бульдога з носорогом —  “духовния скрєпи”. Такий собі сплав комуністичних кгбістів з православною ідеологією.  Люди виховані  на марксизмі-лєнінізмі вірують во Ісуса Христа. Як поєднується атеїзм з християнством? Ніяк, якщо брати абстрактно. І цілком, якщо зануритися в подробиці.

В цьому випадку маємо справу не з філософським атеїзмом, а зі світоглядом  члена  КПSS, і не з християнською ідеєю, а з діяльністю “Русской” Православної церкви (РПЦ). Історія взаємин останньої з державою Московською вельми цікава.

В останні роки існування СССР відкривалося багато таємниць більшовицького режиму, в тому числі і про те, що всі ієрархи РПЦ в ранзі від єпископа та вище, були стукачами КГБ. Випадковість? Навряд чи.

Бо з Часів Петра І всі священики цієї церкви були не “слугами божими”, а державними службовцями. І як держслужбовці підлягали в усьому батюшкє-царю: порушували таємницю сповіді, видаючи в руки катів усіх “грішників”. Найяскравішим прикладом цього є історія самого Петра та його сина Олексія, коли сказане царевичем на сповіді стало одною з підстав звинувачувального смертного вироку.

Деякі дослідники вбачають причину підлеглості церкви державі в особливостях православ’я. У Візантії, де воно утворилося, церква зажди вірно слугувала імператорам. Втім в цьому лишень частка правди. Бо на Московщині православних з Константинополю вважали єретиками. Яскравий взірець — повторне хрещення Зої Палеолог (у дитинстві похрещеної за православним обрядом у Візантії) задля шлюбу з великим князем Іваном ІІІ у 1472 році.Щоправда і до Петра церква і держава разом тероризували інакодумців .

Причини запопадливості РПЦ перед владоможцями в не канонічності (не законності) її існування. Придивімося до самих джерел московської церкви.

Згідно канонів православної церкви нового митрополита призначає та висвячує в сан Уселенський патріарх. Але ще 1448 року, коли Московське князівство було складовою Золотої орди, єпископа Іова призначив князь Василій ІІІ, а висвятили в сан колеги єпископи. Вселенський патріарх та всі православні ієрархи, поза Московським князівством, не визнали Іова митрополитом та засудили порушення церковних канонів. Але князь залишив  новоспеченого митрополита в сані. З тих пір митрополити московські призначалися за цією схемою.

А раз так, то право на своє існування РПЦ мало стверджувати силою. Цю силу , за певні послуги , і надавали спочатку царі, а згодом генсеки. Прислужуючи державній деспотії РПЦ втратила все божеське, християнське, перетворилося на одне з численних відомств чиновників. Це чудово розуміють учорашні чекісти, теперішні керманичі Москви, вбачаючи в РПЦ спільника.26 січня 1589 року відбувся собор єпископів, які проголосили в “Уложонной грамоті” створення Московського патріархату. В документах собору зазначено про участь 56 священиків, але залишено всього 32 підписи, вірогідність деяких з них викликає сумніви. Крім того наявні серйозні помилки в текстах. Наприклад: патріарх Софроній зветься чомусь Нифонтом. Вселенський патріарх  Іеремія відмовився підписати “Уложонную грамоту” і зробив це  лишень під загрозою смерті. Московські  історики вважають “Уложонную грамоту” фальшивкою:  митрополит  Макарій ” История Русской Церкви” , П. Мілюков  “История русской культуры”, А. Маков “Учреждение Патриаршества в России” , Ф. Терновский “Изучение Византийской истории”. Тобто творення Московського патріархату неканонічне з церковної точки зору та не законне з правової.

 

http://garmatny.blogspot.com/2017/01/blog-post_27.html#more

MIXADV

цікаве

Be the first to comment

Leave a Reply