Статус олігарха будуть визначати за сімома категоріями — Стефанчук

Завтра в Україні почнуться військові навчання Rapid Trident за участі 15 країн-партнерів

19/09/2021 admin 0

Українсько-американські командно-штабні навчання із залученням військ Rapid Trident – 2021 розпочнуться у понеділок, 20 вересня. Про це йдеться в повідомленні Служби зв’язків з громадськістю Командування […]

За це буде передбачатися “якийсь вид юридичної відповідальності”.

Статус олігарха будуть визначати за сімома категоріями — Стефанчук

© Василь Артюшенко, ZN.UA

У запропонованому раніше президентом України законі про статус олігарха буде сім категорій, які й визначатимуть приналежність до цієї частини громадян. Про це під час інтерв’ю УП розповів перший заступник голови ВР Руслан Стефанчук.

“…я знаю тільки загальне бачення, що там планується прописати. Це статус олігарха – хто це такий і за якими параметрами він буде визначатись. І особі, яку буде визначено олігархом, планують надати якусь юридичну відповідальність, або вона повинна зробити все, щоб вийти з цього статусу”, – зауважив Стефанчук.

Також буде вимірюватися політичний вплив олігархів, позаяк він зазвичай є неформальним.

Людину буде визнано олігархом, якщо вона буде підпадати під щонайменше три з семи критеріїв. До визначених таким чином осіб будуть застосовуватися санкції – це для того, аби втратити один і більше параметрів.

За словами Стефанчука, мова йде про “якийсь вид юридичної відповідальності”.

Читайте також: Зеленський розповів Байдену, що буде проводити системну деолігархізацію

15 березня президент Володимир Зеленський ініціював розробку законопроекту, спрямованого на зниження впливу олігархів на українську політику і перетворення їх в звичайних бізнесменів.

За словами Зеленського, в “законі, якого у нас ще не було”, буде чітко вказано, “що буде з такими людьми, які вводитимуться санкції, як олігархи перетворюватимуться на бізнесменів”.

Нагадаємо, РНБО на засіданні 2 квітня вперше в історії України ввела персональні санкції проти десяти контрабандистів, які, за даними спецслужб, є «лідерами» в цій галузі.

Двох із них – Вадима Альперіна і Олександра Єрімічука – позбавили українського громадянства і планують екстрадувати. Аналогічно вчинили з Араїком Амірханяном, проти якого санкцій РНБО на той момент не було введено. У кожного з трьох є громадянство третьої країни: Ізраїлю, Румунії та Вірменії відповідно.

За підсумками засідання РНБО 15 квітня Зеленський повідомив, що до санкційного списку «королів контрабанди» включили ще 12 осіб, але імен їх не назвав.

Можна лише гадати, чи задіє Зеленський цей сценарій щодо Ігоря Коломойського, в якого є громадянство Кіпру та Ізраїлю.

MIXADV

цікаве