Китай пропонує Євросоюзу припинення бойових дій в Україні, віддавши рф окуповані території

Чергує поліція, бо пиляли дзвони: як у Кропивницькому храм, у який колись пустили УПЦ, передають ПЦУ

31/05/2023 AA 0

Неподалік храму Успіння Пресвятої Богородиці по вулиці Авіаційній або, простіше кажучи, в парку Крючкова з п’ятниці чергує поліція. Бо минулого тижня міська рада передала релігійну […]

Представник Китаю Лі Хуей, який займається дипломатичним врегулюванням війни в Україні, під час поїздки Європою закликав уряди країн домогтися негайного припинення бойових дій зі збереженням за росією контролю над окупованими нею українськими регіонами.

Про це повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на власні джерела серед чиновників, ознайомлених із ходом переговорів у столицях по всьому континенту, повідомляє Суспільне.

“Китайський посланець, який був направлений для просування мирного плану Пекіна щодо України, мав чіткий меседж: союзники США в Європі повинні відстоювати свою автономію та закликати до негайного припинення вогню, залишаючи росію у володінні тими частинами України, які вона зараз окупувала”, — йдеться у повідомленні.

Видання зауважує, що Лі Хуей отримав прохолодний прийом у Європі.

“Європейські чиновники відкидають спроби Пекіна розколоти Захід”, — пишуть журналісти.

Як відомо,16-17 травня спеціальний представник уряду Китайської Народної Республіки Лі Хуей відвідав Україну з візитом. Поїздка відбулася на виконання домовленостей, досягнутих під час телефонної розмови Президента Володимира Зеленського та Голови Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпіна 26 квітня. 

Офіційно повідомлялося, щр в ході візиту відбулася зустріч спецпредставника уряду КНР Лі Хуея з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою. Під час якої міністр закордонних справ детально поінформував спецпредставника уряду КНР щодо принципів відновлення стійкого та справедливого миру на основі поваги до суверенітету та територіальної цілісності України. Він наголосив, що Україна не сприймає жодних пропозицій, які б передбачали втрату її територій або заморожування конфлікту.

MIXADV

цікаве