Склад Комітету Шевченківської премії оновлять повністю

Чергує поліція, бо пиляли дзвони: як у Кропивницькому храм, у який колись пустили УПЦ, передають ПЦУ

31/05/2023 AA 0

Неподалік храму Успіння Пресвятої Богородиці по вулиці Авіаційній або, простіше кажучи, в парку Крючкова з п’ятниці чергує поліція. Бо минулого тижня міська рада передала релігійну […]

Ніщук каже, що на це піде до двох тижнів.

Склад Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка буде оновлено майже повністю, повідомив на пресконференції у вівторок новий голова комітету Євген Ніщук, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Він зазначив, що першим його завданням на посаді голови є формування нового авторитетного складу Комітету.

«Це мають бути ті люди, які мають вагу», – сказав Ніщук та додав, що за його відчуттями, склад Комітету буде оновлено майже на 100%.

Щодо колишніх членів Комітету, Ніщук заявив, що, можливо, деякі з них працюватимуть як експерти з різних напрямків.

За словами нового голови, на підбір нового складу членів Комітету знадобиться 10-14 днів, оскільки основних кандидатів він уже для себе визначив.

Також, за його словами, при відборі нового складу Комітету враховуватимуться і віковий, і ґендерний критерій, а також  там будуть і представники від творчих спілок.

Нагадаємо, цього року вперше в історії Шевченківської премії 9 березня, у день народження Тараса Шевченка, не було оприлюднено списку лауреатів та опубліковано відповідний указ президента. Наступного дня, 10 березня, Макаров опублікував у своєму Facebook пост про те, що існуючі номінації вирішили доповнити ще однією, «За внесок у перемогу», тому лауреатів у існуючих номінаціях та новій мали оголосити 22 травня.

Але вже 11 березня Комітет премії оголосив лауреатів частини номінацій, а голова Комітету Шевченківської премії Юрій Макаров невдовзі подав у відставку. Пізніше про складання повноважень заявили і члени Комітету.

MIXADV

цікаве