Предстоятель ПЦУ: “У нас немає контактів із митрополитом Онуфрієм”

“Показники розкриття” злочинів впали через нестачу ресурсу, але найбільша проблема попереду – експерт

08/02/2023 AA 0

Через високу залученість органів системи Міністерства внутрішніх справ до реагування на виклики воєнного стану на території України знизилися результати розслідування інших злочинів, які продовжують скоювати […]

Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній в інтерв’ю Суспільному розповів, чи відбувається діалог між УПЦ МП та ПЦУ.

“У нас немає контактів з митрополитом Онуфрієм. Ми неодноразово зверталися до них — особливо останніх чотири роки, і в травні 2022-го, перед проведенням їхнього зібрання у Феофанії. Ми закликали розпочати діалог. Але отримали у відповідь ультиматуми: вони нас не визнають як священство, ми не автокефальна церква і так далі”, – сказав він.

Предстоятель порівняв це з політичною ситуацією.

“Це подібно до того, як Путін вимагає від України капітуляції. Але цього ніколи не буде. Вони повинні усвідомити, що не той час, коли можна ставити ці ультиматуми. Ми відкриті, ми справді з любов’ю готові до єднання всіх православних українців в єдиній визнаній автокефальній православній церкві. Але вони до цього не готові, як ми бачимо”, – зазначив Епіфаній.

За його словами, є частина духовенства УПЦ МП, яка ніколи не приєднається до української церкви, бо вони душею перебувають із російською церквою.

“Держава почала реагувати на запит українського суспільства, тому що воно вимагає правди. Коли люди бачать, що священнослужителі Московського патріархату відкрито підтримують і працюють на Росію, то відповідно держава змушена втручатися в ці процеси заради національної безпеки”, – заявив він.

MIXADV

цікаве