Президент Франції Еммануель Макрон повідомив, що війська НАТО розташувалися на кордоні з Росією

Чемпіонат світу з футболу в Катарі як Золотий батон світового футболу

29/11/2022 AA 0

Останніми днями, перед черговою хвилею ракетних ударів країни-терористки Росії, однією з топ-тем в українських медіа стали результати виборів до Національного олімпійського комітету (НОК) України. За […]

Нібито цитату Макрона поширюють через проросійські ресурси. Буцімто він стверджує, що  «все НАТО уже підійшло до російських кордонів», однак все ще не зрозуміло чого хоче Путін від НАТО. Ця цитата фейкова.

Такої заяви Еммануель Макрон не робив. Фактчекери проєкту VoxCheck зазначають, що про це не писало жодне французьке ЗМІ. Навпаки, у своєму виступі на Мадридському саміті НАТО від 30 червня 2022 року Макрон відкинув усі заяви про те, що війна та її наслідки нібито залежать від гіпотетичного прагнення Заходу. «Лише Росія несе відповідальність за цю війну, а також за серйозні наслідки, які вона завдає всьому світу в енергетичній безпеці та продовольчій безпеці зокрема», — сказав Макрон. 

Російська пропаганда систематично маніпулює цитатами західних політиків та медіа для просування своїх наративів, одним із яких є твердження, що в Україні Росія воює з НАТО. Для його просування поширювали фейки про те, що якби не війська НАТО, росіяни б точно перемогли на Харківщині, що війська НАТО зайшли у Вовчанськ, а також, що Україна, США та НАТО зазнають поразки у війні.

Мі

MIXADV

цікаве