Кримський міст прикрили іржаві кораблі-щити для захисту від ракетного удару

Це справжнє визнання: Провідна газета Польщі назвала Залужного першим отаманом України (фото)

15/08/2022 AA 0

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залежний став героєм та улюбленцем усіх українців. Вагу його авторитету вже починають розуміти й за кордоном. Стратегічний талант Валерія Залужного не лише […]

Поруч із арками Кримського мосту з’явилися два кораблі з кутовими відбивачами, імовірно, це судна проекту 436 біс. Такі пристрої застосовуються для обману радіолокаційних головок самонаведення ракет для того, щоб відвести удар від справжньої мети на хибну мішень, на відбитий сигнал якої наведеться ракета противника.

Про це повідомляє російське видання The Insider.

Через розташування кутових радіолокаційних відбивачів судно стає «виднішим» для наведення протикорабельних ракет. Цей пристрій є ефективним проти радянських ракет, однак обдурити сучасні ракети, наприклад, Harpoon, йому буде складніше, оскільки у них є кілька способів наведення, крім радіолокаційного.

Раніше на мосту провели навчання із постановкою аерозольної завіси, яку застосовують як засіб протидії системам високоточної зброї на етапі наведення боєприпасу на ціль.

За словами військових експертів, поки що Україна не має боєприпасів необхідної дальності, які могли б долетіти до мосту. Однак він може стати однією із цілей у разі успішного взяття Херсона ЗСУ. У такому разі міст зможуть зруйнувати та зробити Крим анклавом, перекривши до нього доступ і з півночі та зі сходу півострова.«Аргумент»

MIXADV

цікаве