ОБСЄ згортає свої проєкти в Україні, тому що «росія проти»

Це справжнє визнання: Провідна газета Польщі назвала Залужного першим отаманом України (фото)

15/08/2022 AA 0

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залежний став героєм та улюбленцем усіх українців. Вагу його авторитету вже починають розуміти й за кордоном. Стратегічний талант Валерія Залужного не лише […]

Міжнародна організація з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) ініціювала заходи щодо закриття Офісу координатора проєктів в Україні через позицію росії.

Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау та генеральний секретар ОБСЄ Хельга Марія Шмід у відповідній заяві, передає Укрінформ.

«На жаль, незважаючи на переважну підтримку держав-учасниць продовження важливої роботи, яку Координатор проєктів виконував (в Україні – ред.) протягом 23 років, консенсусу щодо продовження його мандату не було досягнуто через позицію рф», – заявив Рау.

Він додав, що польське головування в ОБСЄ докладатиме всіх зусиль, щоб зберегти безцінний досвід і знання, набуті Координатором проєктів в Україні, і забезпечити, щоб ОБСЄ залишалася присутньою та співпрацювала з Україною.

«Сьогодні, коли країна стикається з безпрецедентними викликами та труднощами через війну, наша підтримка важлива як ніколи», – наголосив він.

Зазначається, що вся діяльність Офісу координатора проєктів в Україні припиняється з 1 липня.

З моменту свого розгортання в Україні у 1999 році, Офіс підтримував країну в її зусиллях щодо реформ, виконуючи важливу роботу в багатьох сферах, зокрема, реформи, боротьби з торгівлею людьми та підтримки країни в її зусиллях з гуманітарного розмінування до захисту навколишнього середовища та свободи ЗМІ.

Нагадаємо, наприкінці березня росія заблокувала продовження мандата Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, яка існувала з 2014 року.

MIXADV

цікаве