З “Азовсталі” в росію виїхали автобуси з українськими пораненими бійцями

Історія острову Зміїний на якому немає змій

03/07/2022 AA 0

“Русский воєнний корабль, іди нах*й!” – фраза, промовлена українським прикордонником з чорноморського острова Зміїний, стала легендарною з першого дня повномасштабного російського нападу на Україну. Атака […]

З території заводу “Азовсталь” у Маріуполі виїхали автобуси з українськими військовими.

Про це повідомляє Reuters.

У повідомленні йдеться, що свідок на місці подій повідомив – з “Азовсталі” виїхали близько 10 автобусів з українськими захисниками. Куди саме попрямували автобуси, поки невідомо.

“У понеділок агентство Reuters побачило близько десятка автобусів, які, очевидно, перевозили українських бійців.

Скільки саме людей було в автобусах, встановити не вдалося. За оцінками, на території великого заводу радянських часів перебуває близько 600 бійців, серед них десятки поранених”.

Оновлено (станом на 00.40 за к.ч.): Як згодом повідомило видання Reuters із посиланням на свідка, 5 автобусів з евакуйованими бійцями прибули у місто Новоазовськ Донецької області, контрольоване російськими загарбниками.

За словами свідка, частину евакуйованих винесли з автобусів на ношах і повезли до лікарні.

Нагадаємо: 16 травня російське Міноборони повідомило про досягнення домовленості про вивезення поранених українських військових із заблокованого комбінату “Азовсталь” у Маріуполі на окуповану територію.

Пізніше командир полку “Азов” Денис Прокопенко заявив, що вони виконали завдання, і що він хоче зберегти життя підлеглим.

https://t.me/mediazzzona/8545?embed=1

Також нагадаємо: Маріуполь російські війська заблокували майже на початку війни – 1 березня. З кінця квітня українські захисники Маріуполя заблоковані на заводі “Азовсталь”: це представники полку Нацгвардії “Азов”, морські піхотинці, прикордонники, поліцейські.

Мирних жителів з заводу евакуювали, але всі варіанти евакуації бійців Росія відкидає, хоча Туреччина готова вивезти їх морем і гарантувати, що до кінця війни ті не братимуть участі в бойових діях в Україні.

У підземеллях заводу “Азовсталь”, який штурмують російські військові, в антисанітарних умовах, без медикаментів, води та їжі залишаються близько 600 поранених. Українська влада заявляла, що намагається домовитися про евакуацію хоча б 60 найважчих.

MIXADV

цікаве