Радониця: що можна і не можна робити у поминальні дні

Новий задум Путіна. Навіщо Кремль активізував усіх своїх агентів

21/05/2022 AA 0

Андрій Піонтковський: У РФ розгортає кампанію під гаслом Don’t humiliate Russia — не принижуйте Росію (Фото:Reuters) Москва розуміє спрямовану проти неї тенденцію і робить зараз безпрецедентні зусилля, мобілізуючи […]

3 травня християни східного обряду відзначають Радоницю – поминання покійних, яке в Україні називають також Гробки чи Проводи. З днями поминання покійних пов’язані правила, які регулюють, що можна приносити на цвинтар, а що – ні.

Варто пам’ятати, що зараз Україна живе в умовах повномасштабного вторгнення росії, тому влада деяких регіонів нашої країни закликає утриматися від відвідувань цвинтарів у поминальні дні.

Що не можна робити на Гробки

Не можна приносити їжу на цвинтарі. Незважаючи на те, що існує звичай приходити до могили покійного з цукерками та печивом, а іноді й влаштовувати застілля, робити цього не можна. Небажано залишати їжу на могилі, оскільки це може привабити бродячих тварин.

При відвідуванні цвинтарів краще утриматися від гучних розмов та веселощів. Не можна також бурхливо висловлювати свою скорботу. Вважається, що це може потурбувати душу покійного і може «забрати» душу галасливого живого на той світ.

Не можна обертатися, покидаючи цвинтар. Вважається, що так можна захопити душу покійного та привести її додому.

Не варто також цілувати пам’ятник, дивлячись на фотографію покійного. Хреститись теж не слід, цей звичай пішов від часів, коли замість пам’ятників встановлювали хрести, дивлячись на які хрестилися.

MIXADV

цікаве