Лідер Ічкерії: чеченські добровольці з Європи готові зі зброєю воювати за Україну

Письменниця Ірена Карпа про російську культуру: “Це культура ґвалтівників і крадіїв, і жодним Толстоєвським це не припудриш”

04/10/2022 AA 0

Офіційно наймоднішу письменницю України від початку нульових і дотепер ми зустрічаємо у Варшаві. Сюди Ірена Карпа приїхала презентувати свій новий роман – психологічний детектив-трилер “Тільки […]

Лідер Чеченської Республіки Ічкерія Ахмед Закаєв запропонував президентові України Володимирові Зеленському підписати угоду про військову співпрацю між двома сторонами, завдяки якій чеченські добровольці з Європи та самої України воюватимуть із Росією.

Про це повідомляє Україна молода. Закаєв записав своє відеозвернення в Бельгії після засідання там державного комітету деокупації Чеченської Республіки Ічкерія.

 Як відомо в Європі проживають більше 300 тисяч чеченців.

Закаєв заявив, що головним питанням їхнього засідання було надання допомоги братньому українському народу у війні проти російського агресора. Він відзначив, що 90% членів державного комітету деокупації ЧРІ мають багаторічний досвід війни проти Росії і хочуть йти воювати за свободу українського народу.

“У зв’язку з цим я звертаюся до верховного головнокомандувача України, президента Зеленського. Підтримуючи український братній народ у боротьбі за незалежність і рішуче засуджуючи віроломний напад Росії на Україну, державний комітет деокупації ЧРІ ухвалив таке рішення: комітет готовий приступити до формування добровольчих загонів із числа громадян ЧРІ для відправлення до України”, – сказав голова уряду ЧРІ.

Він пояснив, що задля цього уряд ЧРІ повинен підписати угоду з Україною про воєнну співпрацю. Це необхідна процедура, щоб чеченські добровольці були захищені Женевською конвенцією.

“Ми будемо раді зробити свій вклад у справедливій війні українського народу”, –­ наголосив Закаєв.

Він також повідомив, що готовий прибути до будь-якої точки України для вирішення цього питання.

Нагадаємо, на Київщині у районі Гостомелю українські військові розгромили колону 141 моторизованого полку Росгвардії Чечні. Окрім «кадирівців», ліквідували його командира – соратника Рамзана Кадирова Магомеда Тушаєва.

MIXADV

цікаве