Лікарка, що виявила «омікрон» назвала його симптоми «дуже легкими»

Масштабний обстріл Слов’янська та Краматорська з реактивних систем залпового вогню

04/07/2022 AA 0

Масштабний обстріл Слов’янська та Краматорська з реактивних систем залпового вогню вкотре свідчить, що росія цілеспрямовано обирає своїми цілями цивільні, а не військові об’єкти. Про це […]

29 Листопада 2021, 17:18

Південноафриканська лікарка, що першою виявила штам «омікрон», описала пов’язані з ним симптоми як «надзвичайно легкі», повідомляє CNBC.

Доктор Анжеліка Кутзі, голова Південно-Африканської медичної асоціації, розповіла BBC, що близько 18 листопада вона почала спостерігати пацієнтів із «незвичайними симптомами», які дещо відрізнялися від симптомів домінуючого на сьогодні дельта-штаму.

Почалося все з пацієнта, який поскаржився на втому, свербіння та головний біль, які він відчував останні кілька днів. Водночас у нього не спостерігалося типових для попередніх варіантів covid кашлю або втрати смаку.

Читайте також:   Вчені розкрили головну особливість штаму «Дельта плюс»

Кутзі перевірила чоловіка на коронавірус й отримала позитивний результат. Того ж дня вона помітила ще кілька пацієнтів з незвичайними симптомами. Вона описала симптоми в усіх випадках, які зустрілися їх та її колегам як «дуже м’які», додаючи, що поки нікого не було госпіталізовано.

Надмірна паніка?

ВООЗ заявила, що підуть тижні, на те щоб повністю зрозуміти ефект «омікрону». Спостереження Кутзі ґрунтуються на дуже малій вибірці, й експертів турбує велика кількість мутацій нового штаму.

Може знадобитися деякий час, щоб повністю зрозуміти, які специфічні симптоми, якщо такі існують, притаманні новому варіанту.

Низка держав вже заборонила поїздки з кількох південноафриканських країн, у яких було виявлено новий штам -крок, який міністр охорони здоров’я Південної Африки назвав «драконівським».

У відповідь на запитання BBC щодо доцільності таких дій, Кутзі наголосила, що «омікрон», ймовірно, вже проник у ці країни, навіть якщо його поки не виявили.

Про зараження новим штамом доповіли Великобританія, Франція, Ізраїль, Бельгія, Нідерланди, Німеччина, Італія, Австралія, Канада та Гонконг але поки не США.

Читайте також:   Вчені: Природно набутий імунітет набагато сильніший і триваліший порівняно з імунітетом від вакцинації

Однак ВООЗ наголошує, що штам «дельта» залишається найбільш розповсюдженим варіантом коронавірусу.

«Понад 99% заражень у всьому світі спричинені дельта-варіантом», — сказала CNBC головна наукова співробітниця організації Сум’я Свамінатан.

Вона вважає, що «дельта» має бути в пріоритеті, доки продовжуються дослідження «омікрону».

Ринки відновлюються

26 листопада, коли вперше з’явилися новини про новий штам, фондові ринки просіли у всьому світі. Європейські акції закрилися на найгіршій більш ніж за рік позначці, ф’ючерси на американські акції різко впали, біткоїн втратив близько 8% у ціні.

За вихідні тривога спала й ринки почали відновлюватися.

MIXADV

цікаве