Чи варто вакцинуватись тим, хто перехворів на COVID-19

Румунський F-16 збив уже третій за останні дні БпЛА: Румунія готує РФ дипломатичний протест, – президент Дан

26/07/2026 AA 0

Сьогодні вранці, о 10:13, літак F-16 румунських ВПС збив новий безпілотник над територіальними водами Румунії в районі Суліна-Кілія. Як інформує Цензор.НЕТ, про це в соцмережі Х написав президент Румунії Нікушор Дан. […]

Фото: Free-Photos / Pixabay

Фото: Free-Photos / Pixabay

Всесвітня організація охорони здоров’я вважає, що не треба визначати рівень антитіл: хворіли — зробіть щеплення за 3 − 6 місяців, а якщо минуло вже пів року — точно робіть щеплення. Позиція CDC і британського медичного регулятора приблизно така сама: антитіла не визначати, робити щеплення; не рекомендується робити щеплення, якщо після одужання пройшло менше 90 днів, а якщо термін більше, то вакцинація показана.

Моя думка аналогічна: якщо ви перехворіли, не потрібно визначати рівень антитіл, просто через пів року обов’язково зробити щеплення від ковіду. А можна й через три місяці.

Теоретично є канони медичні, за якими вважається, що у тих, хто перехворів, імунітет до хвороби вище, ніж у вакцинованих, тому вони не потребують вакцинації. Але у випадку з коронавірусною інфекцією величезна кількість людей переносить її в легкій і безсимптомній формі, а отже, у них утворюється невелика кількість антитіл. Якщо ж людина перенесла захворювання з яскраво вираженими клінічними симптомами, то у неї буде високий рівень антитіл і, найімовірніше, вона повторно не захворіє.

Telegram Logo

Але на сьогодні позиція медичних регуляторів усього світу приблизно однакова: рівень антитіл визначати не треба, тому що він, за великим рахунком, ні про що не говорить — дійсно здатні протистояти інфекції не всі, а лише ті антитіла, що нейтралізують вірус, рівень яких визначати дуже складно й дорого, цього ніхто робити не буде масово.

І, знову ж, потрібно розуміти величезну комерційну складову — багато людей готові платити гроші за дослідження антитіл зі своєї кишені, тому їх повсякчас підштовхують до цього рішення.

Особисто я рекомендую вам, якщо ви вже перехворіли ковідом, зробити щеплення через півроку після одужання. Незалежно від рівня антитіл. Я вчинив так, і всі мої співробітники — теж.

Текст опубліковано за згоди автора

Оригінал

MIXADV

цікаве