СУРМА

Колишній головний архітектор області вважає, що “Макдональдсу” не місце в центрі Кропивницького

Завтра в Україні почнуться військові навчання Rapid Trident за участі 15 країн-партнерів

19/09/2021 admin 0

Українсько-американські командно-штабні навчання із залученням військ Rapid Trident – 2021 розпочнуться у понеділок, 20 вересня. Про це йдеться в повідомленні Служби зв’язків з громадськістю Командування […]

Колишній головний архітектор області, член Спілки архітекторів Кропивницького Володимир Рак вважає, що “Макдональдсу” не місце в центрі Кропивницького, як і іншим капітальним спорудам, оскільки це може призвести до транспортного колапсу.  З такою заявою він виступив сьогодні, 25 червня, під час пресконференції. Свої аргументи проти будівництва закладу швидкого харчування всесвітньо відомої мережі в Центральному сквері Кропивницького висловили й інші представники громадськості.

Без Купюр Колишній головний архітектор області вважає, що "Макдональдсу" не місце в центрі Кропивницького Життя  новини Макдональдс Кіровоградщина Володимир Рак 2021 Червень

За словами Олени Резніченко, у Кропивницькому на жителя міста й так припадає лише 6 метрів квадратних зелених насаджень при нормі 20 квадратних метрів на людину.

Юрист Ігор Погасій стверджує, що згідно з рішенням міської ради №390 від 2007 року в місті заборонили будівництво будь-яких обʼєктів у парках і скверах міста. До переліку таких місць належав і Центральний сквер, який тоді ж отримав охоронний статус парку-памʼятки садово-паркового мистецтва.  Але міська рада не зробила подальших кроків для закріплення за сквером Центральним охоронного статусу, як і за іншими вказаними у списку скверами та парками. Зокрема, не визначила межі цих територій, щоб віддавати частини цих зелених зон під забудову.

“З пізніших документів випливає, що міська рада для зміни цільового призначення землі надала неправдиву інформацію розробнику генерального плану міста, вказавши що Центральний сквер не має охоронного статусу і не є парком-памʼяткою садово-паркового мистецтва. Це службове підроблення, тому ми добиватимемося проведення розслідування”, – зазначив Ігор Погасій.

На думку громадського діяча Дениса Ликова міська рада свідомо відмовилася повертати Центральний сквер у комунальну власність, відкликавши судовий позов до орендаря ТОВ “Укрсфера”. А пояснення міського голови Андрія Райковича, що орендар погасив заборгованість з орендної плати і тим самим нівелював підстави для позову, вважає відмовкою. Оскільки для розірвання договору є низка інших підстав. Зокрема, неналежне утримання зелених насаджень на території скверу та самовільне встановлення п’яти торгових павільйонів та рекламного щита.

Володимир Рак вважає неприпустимою забудову Центрального скверу. На його думку, вже сьогодні центр дуже перевантажений автотранспортом, і будівництво будь-якого нового об’єкта, що зумовлює скупчення людей і транспорту, створюватиме незручності для містян.

Він зауважив, що вузькі вулички історичної частини міста абсолютно не призначені для такої кількості автотранспорту, і міська рада, згідно з вимогами Генерального плану міста, навпаки повинна подбати про розвантаження центру. Зокрема, заборонити тут рух певних видів транспорту і будівництво нових капітальних споруд,  щоб запобігти транспортному колапсу.

MIXADV

цікаве