«ЖАНДАРМ ТРЕТЬОГО СВІТУ»: РОСІЯ ПОВЕРНУЛАСЯ ДО ЕКСПОРТУ ВІЙСЬКОВОЇ СИЛИ ДЛЯ ПІДТРИМКИ ДИКТАТУР

В Україні презентували рейтинг міст за якістю життя та комунальних послуг

16/09/2021 admin 0

В Україні презентували рейтинг міст за якістю життя та комунальних послуг. Його склав Міжнародний республіканський інститут (МРІ) в Україні спільно з Соціологічною групою “Рейтинг”. Він складений відповідно до індексу оцінки […]

20.03.2020 Російські ЗМІ й ура-патріоти активно звинувачують США в привласненні собі ролі “світового жандарма”. При цьому вона прагнуть приховати, що першим світовим жандармом була саме Росія. Власне, через Росію і з’явився такий термін. Розгони польських заворушень 1830-х років, допомога європейським країнам у придушенні “Весни народів” 1848 року зробила Росію на чолі з Миколою І “жандармом Європи”. Цей влучний вислів підхопив Карл Маркс.

Жорстока боротьба з польським повстанням 1860-х та національно-визвольними рухами в імперії кінця ХІХ ст. тільки закріпили цю прикру характеристику за російською монархією, а радянська історіографія і пропаганда усіляко наголошувала на деструктивній ролі Російської імперії в в тогочасному світі. Таким чином Росія стала першим світовим жандармом. Радянський Союз продовжив традицію допомагати диктаторам боротися зі своїми народами – або скидати правителів і ставити своїх прибічників. Тож незважаючи на офіційний осуд, радянська політика анітрохи не цуралася участі в таких операціях. Слід зазначити, що й політичний тероризм як такий розвинувся винятково завдяки росіянам і Радянському Союзу – КДБ використовував терористів з надзвичайним розмахом.

Після нетривалої паузи повернулася до ролі “жандарма” й сучасна путінська Росія. Підтримка сербського націоналістичного режиму в його війнах проти Хорватії, Боснії, Косова, придушення Кавказу, активне втручання в справи Африки й Близького Сходу, аж до відкритої участі у сирійській війні на боці Асада – це все свідчення повернення Росії до своєї давньої політики.

Найсвіжіший факт: найманці з російських військових компаній беруть участь у придушенні антиурядових протестів у столиці Судану Хартумі. Про це пише з посиланням на представників опозиції газета The Times. Раніше повідомлялося, що в Судані діють бійці ПВК Вагнера, пов’язаного з близьким до Путіна підприємцем Євгеном Пригожиним. Протести в Судані пов’язані з невдоволенням громадян президентом Омаром аль-Баширом, який керує країною майже 30 років. У 2017 і 2018 роках аль-Башир, який перебуває у міжнародному розшуку через звинувачення у геноциді і злочинах проти людяності, відвідував Росію, де обговорював з Путіним “співпрацю між країнами”. Лише у ХХІ ст. Росія вже брала чи бере участь у близько десяти конфліктів, скрізь приносячи розруху й смерть. При цьому російська публіка свято вірить, що “світовий жандарм” – це США, а Росія – миролюбна країна, яка просто всіх захищає від зла.

Повний текст: http://prostir.co.ua/zhandarm-tretogo-svitu-rosiya-povernulasya-do-eksportu-vijskovoyi-syly-dlya-pidtrymky-dyktatur-25200/

MIXADV

цікаве