Чорноморське фіаско Путіна

В Україні презентували рейтинг міст за якістю життя та комунальних послуг

16/09/2021 admin 0

В Україні презентували рейтинг міст за якістю життя та комунальних послуг. Його склав Міжнародний республіканський інститут (МРІ) в Україні спільно з Соціологічною групою “Рейтинг”. Він складений відповідно до індексу оцінки […]

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган 29 травня оголосив про початок будівництва каналу “Стамбул”, який з’єднає Чорне і Середземне моря в обхід протоки Босфор.  Проект стартує вже в кінці червня 2021 року.

Своєю думкою про проект поділився в Telegram відомий російський блогер, військовий і політичний оглядач Ель Мюрид. Новий канал підвищить геостратегічну важливість Туреччини. Більш того, Ердоган вже планує будівництво двох нових міст на двох берегах “Стамбула” Мюрид звернув увагу на важливий момент в словах Ердогана. Він заявив, що деякі країни будуть “стурбовані” проектом.

Блогер певен, що мова, в першу чергу, про Росію. Справа в тому, що канал не потрапляє під конвенцію Монтре. Цей документ встановлює різні режими проходу через Босфор для військових кораблів країн чорноморських і нечорноморських держав. Для останніх введені обмеження за класом і тоннажу. “Саме вона (РФ – ред.) Стає головним потерпілим у цій історії, так як конвенція Монтре компенсувала слабкість і несамодостатність Чорноморського флоту, який будувався, виходячи з двох базових передумов: єдиним військовим супротивником в акваторії Чорного моря є Туреччина, військові кораблі третіх країн не можуть надати скільки-небудь значного впливу на загальну обстановку в акваторії Чорного моря. Тепер змінюється все“, – пояснив блогер.

На його думку, завдяки “Стамбулу” НАТО отримає можливість контролювати Чорне море, тобто це буде означати стратегічна поразка РФ на півдні. Довгий час, зазначив Мюрид, в Чорному морі був баланс інтересів Туреччини і СРСР (а нині Росії). Тепер він буде порушений, і не на користь Москви.

” Відповіді в Росії, крім  заборони помідорів і туристичного  сполучення з Туреччиною, немає. Ердоган це з’ясував експериментальним порядком, і отриманий результат його повністю задовольнив “, – написав російський експерт.

Источник: https://mediabum.info/ce-kinec-dlya-kremlya-epdogan-shhojno-pered-zhurnailstami-ogolosiv-pro-zapusk-budivnictva-kanalu-stambul-v-obhid-bosforu.html

MIXADV

цікаве