Спецслужби РФ у 2014 році “працювали” в Криму під прикриттям Московского патріархату – ЗМІ

У січні 2014 року Росія привезла до Криму християнські святині “Дари волхвів”, что зберігаються в Греції. Супроводжували місію група росіян, яка провела переговори з тоді ще спікером парламенту Криму Володимиром Константіновим и маловідомим у 2014-го проросійським політиком Сергієм Аксьоновим.

Про це йдет в матеріалі проєкту  “Крім.Реалії” .

24 січня того ж року “Дари волхвів” привезли до Києва. Акція була організована під патронатом Російської православної церкви. Оплачував вояж “Дари волхвів” російський православний олігарх Костянтин Малофєєв.

Керували охороною Ігор Гіркін, полковник ГРУ, котрий використовував псевдонім Стрєлков. Пізніше ВІН заявив, що, Мовляв, БУВ вже у відставці  і працював на Костянтина Малофєєва. Крим у маршруті святині Взагалі НЕ значився. Але план змінювався буквально за день, и наприкінці січня “Дари волхвів” везуть літаком Малофєєва до Криму.

Влітку 2014 року МВС України відкриє на Костянтина Малофєєва кримінальне провадження за підозрою у створенні воєнізованих або Збройних Формувань.

Окрім Гіркіна, який організовував охорону, та Малофєєва, який фінансував Візит, у складі делегації були Олег Лебедєв, депутат Держдума Росії, політик від “Єдиної России”, “афганець”, який замолоду жив у Партеніті, та Дмитро Саблін, на той  час  ексдепутат Держдуми РФ, сенатор Ради Федерации, заступник глави російської організації “Бойове братство”, Який пізніше ставши співзасновніком руху “Антимайдан” в России.

Рустам Теміргалієв взимку 2014 року БУВ віцепрем’єром правительства Криму. ВІН рассказал потім російському видання “Ведомости”, что в розмові зі спікером парламенту Криму Володимиром Константіновім модератором БУВ Дмитро Саблін. ВІН та Костянтин Малофєєв говорили спочатку про ті, что нужно підніматі прапор незалежного або прінаймні автономного Криму.

Прийомів “Дари волхвів” у Криму тодішній глава Севастопольського округу УПЦ МП Сергій Халюта. Сергій Гайдук, которого у березні 2014 року Було Призначено Командувачу ВМС ЗС у Криму, считает Сергія Халюта працівніком ФСБ. “Це підтверділося, Аджея ВІН там Збирай матраци и розміщував на территории святині Військовослужбовців России. Я кажу:” Я дав команду вас на теріторію ВІЙСЬКОВОЇ части НЕ пускати. Командирам до виконання “, – рассказал Гайдук.

Власник цієї реліквії, настоятель афонського монастиря святого Павла ігумен Парфеній, такоже БУВ задіяній в Акції. Вже через 4 роки, коли в Україні стартував автокефальний процес, представник УПЦ МП використовували авторитет Парфенія для того, щоб вкидати негатівні меседжі  танаративи стосовно української автокефалії.

За словами засновніці “Центру релігійної безпеки” Тетяни Деркач, російські військові дійсно розташовувалися в храмах, де зберігали свою зброю. А коли відбувалося Захоплення українських Військових частин, то Росіяни брали Із собою священників, Які вимовляти Військових ЗСУ »не воювати проти братів”.

Журналісти звернулися за коментарями до УПЦ МП, до РПЦ и в Міноборони России, але Відповідей Наразі НЕ отримано.

«Аргумент»

MIXADV

цікаве