Вчені з’ясували, чому деякі люди несприйнятливі до COVID-19

В Україні презентували рейтинг міст за якістю життя та комунальних послуг

16/09/2021 admin 0

В Україні презентували рейтинг міст за якістю життя та комунальних послуг. Його склав Міжнародний республіканський інститут (МРІ) в Україні спільно з Соціологічною групою “Рейтинг”. Він складений відповідно до індексу оцінки […]

Американські вчені описали основні механізми формування імунітету проти COVID-19 і відповіли на питання про те, чому деякі люди не схильні до нової коронавірусної інфекції, незважаючи на те що раніше вони не хворіли і не були вакциновані. Дослідження опубліковано в журналі Science.

Пандемія COVID-19 виявила широкий спектр імунних реакцій у людей, інфікованих коронавірусом SARS-CoV-2, і, відповідно, самі різні клінічні наслідки.

Дослідники з Інституту медичних відкриттів Сенфорд Бернема Пребіса (SBP) в Ла-Хойя в штаті Каліфорнія Дженніфер Хоуп (Jennifer Hope) і Лінда Бредлі (Linda Bradley) описали основні механізми формування імунітету при COVID-19.

Проникаючи в клітини-господарі, віруси запускають клітинні механізми для самореплікаціі, що дозволяє їм поширюватися далі, на найбільш сприйнятливі клітини. Для боротьби з вірусом імунна система включає вроджені імунні реакції, такі як запалення, які, в свою чергу, активують адаптивну імунну систему.

Дендритні клітини поглинають вірусні білки і частки, транспортують їх в лімфоїдні органи, де представляють Т- і В-клітин. Якщо ці клітини розпізнають вірус – як правило, це відбувається, коли раніше вірус вже потрапляв в організм – починають працювати клітинна (Т-клітинна) і гуморальна (В-клітинна) гілки адаптивного імунітету, спільно забезпечуючи ефективний захист. Як Т-клітинні, так і В-клітинні реакції відіграють важливу роль у контролі вірусів і розвитку імунітету.

Адаптивна гілка імунної системи генерує захисну імунну пам’ять. На цьому заснована стратегія вакцинації. У той же час дослідники відзначають, що найчастіше Т- і В-клітинна реакція на SARS-CoV-2 має місце у людей, які раніше не зустрічалися з цим вірусом.

Можливо, вважають автори, наявність у цих людей такого клітинного імунітету пов’язано з існуванням в їх організмі Т- і В-клітин, специфічних до інших людських коронавірусів сімейства HCoVs, що виявляється у вигляді “звичайної застуди”. Т-клітини, що реагують на білки SARS-CoV-2, були виявлені і в осіб, раніше інфікованих вірусом атипової пневмонії SARS-CoV. Точно так же антитіла IgG від пацієнтів з COVID-19 сильно реагують на білки звичайних простудних коронавірусів.

Тому, на думку вчених, імунні реакції на SARS-CoV-2 багато в чому залежать від історії попередніх зустрічей з вірусами кожної конкретної людини.

Надалі автори планують з’ясувати, чи можуть попередні інфікування іншими респіраторними інфекціями або іммуноопосредованні стани, такі як астма, підвищити або знизити сприйнятливість до SARS-CoV-2, а також розібратися, на чому ґрунтуються відмінності в адаптивних імунних відповідях між дітьми і дорослими.

MIXADV

цікаве