СУРМА

Закон про українську мову атакують лише «слуги» та «господа» з ОПЗЖ, – Порошенко

Працівники СБУ припинили діяльність ботоферми, яка працювала на Росію

01/03/2021 admin 0

Фото пресцентру СБУ Зусиллями працівників Служби безпеки України було заблокувано діяльність ботоферми потужністю понад 18 тисяч акаунтів, яка працювала на замовлення країни-агресора та проросійських політичних […]

Введення обов’язкового обслуговування українською мовою демонструє посилення значення державної мови.

Про це у своєму Facebook написав п’ятий президент України, лідер “ЄС” Петро Порошенко.

Він зазначив, що 16 січня сферу обслуговування, де досі прийнято демонстративно нехтувати правами україномовних, зобов’язали обслуговувати клієнтів державною мовою. Це крок до посилення значення державної мови в Україні, але дехто намагається зробити із цього закону “вселенську драму”.

При цьому Порошенко зазначив, що закон абсолютно не утискає носіїв іншої мови. Кожна людина в Україні може розмовляти російською, або іншою іноземною мовою.

“І нічого їй за це не буде. Усе інше — маніпуляції. Адже на прохання чи на вимогу клієнта надавати послуги іншою мовою, у тому числі російською, не забороняється. Так, перше слово — українське, а далі мову вибирає споживач. Клієнт завжди правий. І закон цілком ліберальний”, – написав Порошенко.

Також він розвіяв міф про штрафи для клієнтів та зазначив, що санкції накладатимуть лише на працівників сфери обслуговування, а не на клієнтів.

Порошенко наголосив, що ніхто не зазіхає на право українців обирати мову побутового спілкування.

“Наприклад, в моїй родині говорять і українською, і англійською, і російською. Не секрет, що і я сам українську опанував уже в дорослому віці”, – пише п’ятий президент.

Він вважає, що прийняття Закону про мову стало одним із найбільших позитивних досягнень 2014-19 років, адже він повністю відповідає європейським стандартам.

“Натомість частина команди Зеленського разом з п’ятою колоною у вигляді ОПЗЖ Бойка-Медведчука постійного намагаються атакувати Закон про мову. Ми вже відбили кілька атак. Цього разу вони просувають законопроєкт №4528, який дозволить порушувати Закон про мову абсолютно безкарно”, – застерігає лідер “ЄС”.

Також Порошенко гарантував, що “Європейська солідарність” буде надалі захищати державну мову.

“Панове Слуги і “господа” з ОПЗЖ: шануйте українську, а не атакуйте!”, – закликав Порошенко.

MIXADV

цікаве