ДОПРОПОРЯДНІ ГРОМАДЯНИ ЧИ ЯНИЧАРИ?

Завтра в Україні почнуться військові навчання Rapid Trident за участі 15 країн-партнерів

19/09/2021 admin 0

Українсько-американські командно-штабні навчання із залученням військ Rapid Trident – 2021 розпочнуться у понеділок, 20 вересня. Про це йдеться в повідомленні Служби зв’язків з громадськістю Командування […]

Мабуть, не такий уже й великий гріх говорити в Україні російською мовою. Україну русифіковували понад 300 років. Тому процес українізації тривалий і непростий. Проблема в іншому. Певна частина російськомовних українців (хоча не тільки російськомовних) підіграє агресивній політиці сусідньої держави щодо України, тобто грає, по суті, на боці ворога, розповсюджуючи, наприклад, брехливу доктрину Путіна щодо начебто державного перевороту в Україні. Хоча насправді ніякого державного перевороту у нас не було. Ніхто не захоплював ні резиденції президента, ні будівлі Уряду й Верховної Ради. Щоправда, утік під крило свого сюзерена Путіна його вірний васал колишній президент України Янукович з деякими іншими своїми бандюками. Але ж ми знаємо, який Янукович боягуз ще з часів Помаранчевої революції, коли студент із Івано-Франківська мало «не вбив» його курячим яйцем. А під час Революції Гідності потрібно було рятувати ще й бобло, нажите непомірним грабіжництвом українського народу. Пам’ятаєте про два КАМАЗи добра, яке Яникові прихвостні вивозили вночі з Межигір’я?
Утім, після ганебної втечі Януковича залишилась цілком легітимна Верховна Рада, яка призначила нового Голову ВР, новий Уряд, а також дострокові президентські вибори. То де ж тут державний переворот?
Набагато гірше те, що певна частина російськомовних українців є по своїй суті яничарами, оскільки вони втратили духовний зв`язок з українським народом. А відтак і українська мова, і культура українського народу для них чужі. Можливо, Україна для них і батьківщина, але тільки як територія – частина колишньої імперії. І вони незрідка просто захлинаються у своїй ненависті до Української держави і всього українського. Особливо яскраво такий свій світогляд вони демонструють у соцмережах. З іншого боку, правда і те, що чимало справжніх українських патріотів і серед російськомовних українців. Навіть етнічних росіян. Багато з них зі зброєю в руках довели свою відданість Україні, займаючись волонтерством у скрутні для країни часи, активно відстоюючи українські цінності у публічному просторі.
Українська держава не має права відмежовуватися від цих процесів. Її обов`язок активно захищати українські цінності й давати по руках тим, хто їх паплюжить. Інакше по своїй суті це не українська влада. У цьому контексті не можна не згадати три медведчуківські телеканали, на яких незрідка відбуваються антиукраїнські шабаші.
Такі наші непрості реалії.
Анатолій Новіков

MIXADV

цікаве