Кулеба назвав провали України в 2020 році

Завтра в Україні почнуться військові навчання Rapid Trident за участі 15 країн-партнерів

19/09/2021 admin 0

Українсько-американські командно-штабні навчання із залученням військ Rapid Trident – 2021 розпочнуться у понеділок, 20 вересня. Про це йдеться в повідомленні Служби зв’язків з громадськістю Командування […]

Основними провалами 2020 року стали переговори по збитому в Ірані українському літаку МАУ і погіршення відносин з Угорщиною.

Про це в інтерв’ю розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Він зазначив, що станом на кінець року іранська сторона все-таки не виконала ті обіцянки, які вона давала.

“Ми так і не отримали, наприклад, технічний звіт про катастрофу, і не змогли просунутися в переговорах. Тобто, багато було зроблено, ми далеко просунулися, але недостатньо для того, щоб вийти на той результат, якого ми очікували”, – визнав дипломат.

При цьому глава МЗС акцентував, що судовий процес не може початися, поки не будуть вичерпані всі можливості щодо врегулювання питання з Іраном.

“Я підкреслюю, що в процесі переговорів з Іраном Україна не діє сама. Ми є лідером команди постраждалих країн і виступаємо від їх імені. Тому це повинно бути наше спільне рішення”, – пояснив він.

Другим провалом України на міжнародній арені Кулеба назвав погіршення відносин з Угорщиною.

“Знаєте, відносини з Угорщиною вони такі: то досягнення, то провал. Наприклад, коли Угорщина не виступила проти надання Україні статусу партнера по розширених можливостей НАТО, це, очевидно, я вважаю досягненням української дипломатії … Але, з іншого боку, втручання Угорщини у внутрішні справи України під час місцевих виборів, безсумнівно, було провалом”, – сказав міністр.

Олексій Тітофф

MIXADV

цікаве