Зеленський побоявся підняти ставки. Турборежим перейшов в жорстку турбулентність

Завтра в Україні почнуться військові навчання Rapid Trident за участі 15 країн-партнерів

19/09/2021 admin 0

Українсько-американські командно-штабні навчання із залученням військ Rapid Trident – 2021 розпочнуться у понеділок, 20 вересня. Про це йдеться в повідомленні Служби зв’язків з громадськістю Командування […]

У Зеленського був один повністю легітимний спосіб розрулити правову кризу в державі: подати в Раду проєкт про звільнення всіх суддів Конституційного суду і заявити: якщо ви за це не проголосуєте, я розпущу Раду. Паралельно він мав підготувати указ про звільнення корупціонера Ситника, який призначений неконституційно на посаду голови НАБУ, внести зміни до законів про антикорупційні органи, які б передбачили скорочену процедуру (до 2 тижнів) на обрання керівництва, провести консультації з послами (але дуже тихо) і отримати плюс 10-15% до рейтинга

Натомість було обрано шлях, з однієї сторони, дуже сумнівний з точки зору права, а з іншої, такий, що може призвести до делегітимізації влади, як такої і повної анархії всередині держави.

Ми узаконюємо приватні суди

Досі, в усіх найкритичніших моментах історії України (третій тур президентських виборів, повернення Януковича до старої Конституції і повернення до Конституції 2004 року після повалення Януковича і навіть розпуск Ради в 2019) – еліти завжди знаходили правильні юридичні рішення. Вони були не ідеальні, але юридично вивірені і явно не контраверсійні. Зараз оточення Зеленського підказало йому рішення, яке може б і стало малопомітним, аби у нього був високий рейтинг. При рейтингу, що падає, і глобальній роздробленості еліт, нинішня історія з можливим звільненням суддів КС буде мати дуже складні політичні наслідки. І, що найгірше – ми втрачаємо залишки суспільного договору в тій частині, яка стосувалася того, що всі судові рішення продаються, але дотримується хоча б видимість закону. По суті, групи впливу, які і до того мали свої “прибиті суди”, відтепер можуть їх мати в рамках відсутності суспільного договору

Чому треба звільнити посла в ЄС Точицького

Зараз “фанатські групи” ввійшли в піарний клінч і женуть тонни компромату. Але почати потрібно не з компромату, а з того, що в Росії, наприклад, розцінили б як зраду. Посол ЄС Точицький пише віцепремʼєру Стефанішиній, що у нас після рішення КС заберуть безвіз і цей лист з’являється в пресі. Точніше його свідомо зливають в пресу, а писався він для того, щоб його злили в пресу. Я вважаю, що після цього, посол має точно іти на пенсію. Такі листи можуть писатися тільки під грифом секретно і мають розглядатися в таємних кімнатах за зачиненими дверима. По суті, Точицький виступив проти держава Україна в угоду чи то своїм амбіціям, чи ще невідомо чому. Але на це ніхто не зверне уваги.

Війна компроматів: НАБУ злило все, що мало?

Судячи з усього, НАБУ роками збирало компромат на всіх, чекаючи не корупціних вироків, а коли можна буде наїхати на своїх опонентів. Вчора ми пережили Великий день компроматів, коли десятки людей стали героями розслідувань. Давайте спробуємо систематизувати, що ж хто про кого розповів:

– Голова Конституційного суду Олександр Тупицький у 2018 році став власником земельної ділянки у селищі Кореїз Автономної республіки Крим. Правда, як це не дивно, але про аналогічну історію з Ситником, який продав Земельну ділянку в Криму за російським законодавством і не подав це в своїй декларації ніхто ні слова не сказав.

– Чоловік судді КС купив квартиру в Києві за 13 млн, хоча в декларації лише пенсія.

– Злив НАБУ по Вовку проти Авакова — “Павло Вовк міг просити оточення міністра внутрішніх справ Арсена Авакова (мова йде про Чеботарьова та Денисову) допомогти зберегти йому посаду”. Зразу треба зауважити – плівки Вовка лежали в НАБУ два роки(!) і їх ніхто не оприлюднював.

– “Схеми” зробили розслідування про елітне майно глави внутрішньої безпеки СБУ Наумова, людину Баканова, який до 2019 року не мав навіть квартири. Зараз у нього ніби-то є будинки під Києвом на 1,5 гектарів землі, дорога квартира на Печерську, придбана на маму за чверть ціни, де живе він.

– ДБР викликало голову КС на допит -“Слідчими ДБР розслідується низка кримінальних проваджень, у яких слідчим шляхом перевіряється Голова Конституційного Суду України до вчинення злочинів у складі злочинної організації” (судячи з усього, цей допит треба розглядати з точки зору піар-лінії офісу Президента)

По суті, вчорашній день антикорупціонери присвятили тому, щоб вивалити все, що мали. Але важливо інше – ці історії точно відомі НАБУ, яке їх не розслідувало роками. Важливо, що було зроблено упереджувальні удари по СБУ і МВС, правда, ефект від цих ударів один – в масовій свідомості є один посил: погані всі.

Вулиця і мікромайдани

Вчора ж робить заяву Володимир Парасюк, який традиційно крутиться в орбіті Коломойського, що готує Майдан (вимоги всі до Зеленського). В перекладі на людську мову це означає, що не виключено, що під стінами офісу Президента буде поставлене наметове містечко і 100-150 людей будуть робити шумові ефекти.

Підсумки

Зеленський прийняв половинчасті, виключно політичні, але юридично дуже слабкі, рішення. Політичні рішення завжди передбачають політичні наслідки. Маючи дуже слабке оточення і не піднімаючи ставок, Зеленському буде неймовірно складно пропетляти всю цю історію без втрат. Якщо зараз він не підніме ставки, в перспективі 1-2 місяців він втратить ще 2-5% рейтингу.

Питання тільки в тому, наскільки слабшою стане після цього держава.

 

MIXADV

цікаве