Неформально називають Султан Ердоган…

Нацбанк просить Раду зберегти банківську таємницю

24/11/2020 admin 0

У Нацбанку пропонують профільному комітету Верховної Ради не підтримувати створення єдиного реєстру рахунків фізосіб і юросіб та індивідуальних банківських сейфів. Про це повідомляє прес-служба НБУ у Facebook. […]

Ескалація збройного конфлікту на Кавказі може перерости в широкомасштабну війну,в яку буде втягнуто багато країн світу.
Збройне протистояння між Азербайджаном і Вірменією за Нагорний Карабах є яскравою демонстрацією того, як останнім часом змінився баланс військових і політичних сил в глобальному світі.
Особливу увагу варто звернути на те,як відреагув на цей воєнний конфлікт Президент Туреччини Реджеп Таіп Єрдоган.
Він однозначно підтримав Азербайджан і фактично кинув виклик нинішнім глобальним лідерам США , Росії і Франції , коли сказав, що ці країни не мають права втручатись і робити якісь заяви щодо врегулювання вірмено-азербайджанського конфлікту.
Ердоган уже практично відкрито заявляє про те,що Туреччина хоче відігравати вирішальну роль у цьому регіоні світу і дає усім зрозуміти,що він буде ігнорувати будь-яку точку зору, яка не співпадає з його позицією.
Насправді у цьому немає нічого дивного. Ердогана уже давно неформально називають Султан Ердоган, натякаючи на те, що він почав відроджувати Османську Імперію.
У вірмено-азербайджанському збройному протистоянні Туреччина відверто виступає на стороні Азербайджану.
Це дає підстави президентові цієї країни Ільхаму Алієву займати впевнену і однозначну позицію та в ультимативній формі заявляти про те, що припинення війни можливе лише після повного повернення Нагорного Карабаху під юрисдикцію Азербайджану.
Враховуючи те,що Вірменія є союзником Росії,то очевидно,що дозволити собі займати таку позицію він може лише маючи тверді гарантії підтримки з боку Туреччини.
Покищо глобальні лідери дуже мляво реагують на цю ситуацію.
Однією із основних причин є те, що в листопаді цього року в США мають відбутись президентські вибори.
Очікується, що після їх завершення реакція Заходу і Росії буде більш жорсткою на поведінку Туреччини і взагалі на все те, що сьогодні відбуваються на Кавказі і усьому Близькому та Середньому Сході.
Олег Березюк, Інститут глобальної політики і права

MIXADV

цікаве