Вятрович: в Раду внесли законопроєкти, які прирівнюють російську до української в освітньому процесі

Втраченi 75 мільярдів: опубліковано засекречений аудит “Нафтогазу”

21/10/2020 admin 0

Держаудитслужба за результатами перевірки НАК “Нафтогаз” виявила порушення, які, на переконання аудиторів, призвели до втрати державою 75 млрд грн. Враховуючи суспільний резонанс після публікації окремих висновків […]

Народний депутат від “Європейської солідарності” Володимир В’ятрович заявив, що у Верховну Раду внесли законопроєкти, які прирівнюють російську та інші мови до української в освітньому процесі.

Про це нардеп написав у середу, 30 вересня, у Фейсбуці, передає Новинарня.

“У порядку денному роботи парламенту чергова спроба русифікації. Цього разу через законопроєкти №3077, №3077-1 про внесення змін до Закону України “Про освіту” щодо забезпечення захисту мовних прав національних меншин Шуфрича-Німченка і Волошина-Бужанського”, – зазначив В’ятрович.

В’ятрович назвав законопроєкт найнебезпечнішим з усіх, які досі виносилися на пленарні засідання з мовного питання.

“Обидва проєкти змінюють статтю 7 закону про освіту, по суті, прирівнюючи російську та інші мови до української в освітньому процесі. Такими є пріоритети “зеленої” влади – не боротьба з економічними проблемами чи пандемією, а саме з мовою”, – додав депутат.

Нагадаємо, раніше В’ятрович уже наголошував, що ці закопроєкти “передбачають повну русифікацію освіти”.

“І хоча формально освітній комітет їх не підтримав, для чогось же ці проєкти Шуфрича і Бужанського включили в порядок денний і виносять у зал. Маємо бути пильними, бо режим Зеленського все виразніше демонструє свою антиукраїнську сутність і все тісніше зливається в обіймах із ОПЗЖ”, – стверджував В’ятрович.

Нагадаємо, 16 вересня Верховна Рада України відмовилася дозволити навчання іноземною мовою, у тому числі російською, у вишах України й відправила на доопрацювання відповідний законопроєкт №3717.
У цьому законі пропонували визначити, що для іноземних громадян, осіб без громадянства, які бажають здобувати вищу освіту за кошти фізичних або юридичних осіб, в окремих групах, що складаються виключно з іноземців та/або осіб без громадянства, навчання може здійснюватися іноземною мовою.
Передбачалося, що заклади вищої освіти забезпечують вивчення такими особами державної мови.
Тоді низка нардепів висловили застереження, що цей документ створює лазівку для навчання в українських вузах російською мовою.

«Аргумент»

MIXADV

цікаве