«Художник і місто»

ОПУ пропонує дипломату Лубківському стати речником делегації ТКГ

01/10/2020 admin 0

Офіс президента та керівник української делегації в ТКГ Леонід Кравчук пропонують посаду у контактній групі Маркіяну Лубківському Про це повідомляє Бабель. Журналісти заявляють, що за їхніми […]

 

15 вересня 2020 року в Музеї мистецтв напередодні святкування Дня міста розгорнуто експозицію «Художник і місто».

В експозиції представлені роботи із зображенням добре відомих усім мальовничих куточків Кропивницького. Ці роботи покликані ще раз підкреслити красу нашого міста.

Копия_IMG_9302.jpg

Місцеві краєвиди завжди надихали художників до творчості. Замилувані красою міста митці зображують на своїх полотнах архітектуру, вулички, міські пейзажі. Їх роботи — це надзвичайно цінні для нас твори, адже вони передають наступним поколінням дихання часу, атмосферу місця, показують яким було наше місто в різні часи і якими були люди, котрі жили у ньому.

Кожна з таких робіт – ніби освідчення в коханні своєму рідному місту,   що є чудовим проявом патріотизму та гарним прикладом для наслідування. Адже любов до України починається з любові до рідної домівки, вулиці, мікрорайону.

Горбенко.JPG

В експозиції «Художник і місто» представлені картини з фондового зібрання Музею мистецтв, одна з яких робота художника – земляка народного художника України, голови Одеської обласної організації Національної спілки художників України Анатолія Горбенка «На валах» (2018), який працює в різноманітних жанрах живопису. Але провідним жанром      в творчості художника є пейзаж.

IMG_5512.jpg

Також в експозиції можна побачити роботу заслуженого художника України Сергія Шаповалова «Біля фонтану», чия пастозна техніка написання картин вже давно стала візитною карткою майстра. Але в той же час відвідувачі музею завжди мають нагоду отримати насолоду від його чудових краєвидів, які переважно віддзеркалюють історичну минувшину та архітектурну неповторність.

IMG_2824.jpg

Красу рідного міста передають роботи членів Національної спілки художників України Любові Кир’янової «Вулиця Гоголя. Вечір після дощу» (2002), Валерія Давидова «Кіровоград. Вулиця Гоголя» (2008), Анатолія Кімнатного «Місто Кіровоград. Вулиця Гоголя» (2008), які на своїх полотнах зобразили одну з центральних, старовинних вулиць міста Кропивницького – вулицю Гоголя, названу на честь письменника.

111_(136).jpg

Чільне місце в експозиції займає робота ще одного відомого земляка члена Національної спілки художників України Анатолія Шаповалова «Центральний кафедральний собор» (2018). Живописна техніка митця та динамічний характер мазка створюють почуття руху та ніби роблять споглядача картини учасником дивовижного світу, відображеного на полотні.

ABC_8250.JPG

Будівля Музею мистецтв відтворена у роботі мисткині Наталії Соловйової «Художній музей», (2017). Наталія приймає активну участь           у культурно-мистецькому житті рідного міста. В доробку художниці – графічні серії, присвячені архітектурі рідного міста, ілюстрації до книжок, живописні роботи, є навіть, набори поштових листівок «Двері старого Єлисаветграда» та «Башти та шпилі старого Єлисаветграда».

3.jpg

Експозиція «Художник і місто» присвячена дню народження нашого міста, передає сучасність, що нині вже стала історією. На картинах художники ніби запрошують здійснити прогулянку мальовничими вуличками, зазирнути у затишні дворики, помилуватися краєвидами, насолодитися теплом літнього дня та тишею міста.

 

Тетяна Костенко  – науковий співробітник відділу

Музею мистецтв

картинної галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна»

MIXADV

цікаве