Окупанти утримують людей у заручниках і не випускають з ОРДО

Російські найманці не випускають людей за межі окупованої території, фактично взявши їх у заручники. У так званому «штабі», куди подаються заявки на виїзд, заявили, що «довідка ВПЛ не є документом», а тут «ваша домівка». Тож виїзд заборонено.

Про це розповів Сергій Кондрикінський, співробітник так званого «штабу «Здоровий рух», в який населення подає заявки на перетин лінії розмежування.

Він пояснив, чому окупанти не випускають на підконтрольну Україні територію громадян, що мають довідку внутрішньо переміщеного особи (ВПЛ).

«Довідку переселенця спочатку ніхто не розглядав як документ-підставу для виїзду. Більш того, ми розуміємо, що люди, які отримують українські пенсії, всі мають такі довідки», – заявив він.

При цьому додав, що заявок на виїзд у них сотні тисяч, але всіх прив’язав до пенсіонерів, які хочуть «зняти гроші і повернутися назад».

«У нас сотні тисяч таких людей. Відповідно, ми розуміємо, що люди повинні виїхати, зняти свої гроші і повернутися назад, тому що там проживати їм ніде», – заявив Кондрикінський.

Більш того, додав, що всі переселенці, які дійсно проживають на підконтрольній Україні території, вже знайшли спосіб як виїхати та виїхали. Ті, хто не встиг, ті залишаться.

MIXADV