“Незаконна влада на крові”. Як “партія Кремля”, воюючи з Порошенком, знищуватиме Зеленського

Анексія минулого. Як фашистська Росія оголосила історичній правді “Велику Вітчизняну” війну

20/09/2020 admin 0

У Східній Європі створюють інститути Національної пам’яті, прагнучи відмити свою історію від тотальної соцтабірної брехні. А в Росії для її захисту сформували новий каральний орган […]

Основне завдання Росії – повна дискредитація політичного класу, що діє в нашій державі. Та б’ючи по Порошенку, Москва знищує і його наступника Зеленського, що варто нарешті зрозуміти Банковій

Володимир Зеленський / EPA/UPG

Відео, на якому екснардеп і бізнесмен Давид Жванія повідомив про використання Майдану 2014 року для “захоплення державної влади” п’ятим президентом Петром Порошенком, колишнім секретарем Радбезу Олександром Турчиновим, експрем’єром Арсенієм Яценюком і міським головою Києва Віталієм Кличком, так і не стало сенсацією. Інформаційна міна виявилася начиненою “запашною” субстанцією. Та й постать самого “викривача” заслуговує на увагу хіба через численні “темні плями” в його досьє.

Навіть не беручи до уваги заплутану бізнесову біографію колишнього депутата, який не один рік перебував у тіні, а тут раптом вигулькнув, варто звернути увагу на частоту польотів Жванії до Москви через Мінськ. Як стало відомо завдяки оприлюдненій у ЗМІ інформації, менш ніж за три роки, від червня 2017-го до березня-2020, він налітав у цьому напрямку і назад 65 разів. У Москві колишній український політик навіть ставав учасником пропагандистських телешоу на росТБ.

Головна тема повідомлення бізнесмена, який не раз міняв політичних покровителів у нашій країні, — це давня теза кремлівської пропаганди про Революцію Гідності як “державний переворот”. Нічого нового. Тут цікаве інше: те, як жваво підхопили цей “темник” уважні до позиції Москви інформаційні ресурси, що працюють в Україні. Тиражувати “одкровення” Жванії почали сайт “Страна”, телеканал ЗІК та інші фрагменти телевізійного “пазлу”, контроль над яким приписують одному з лідерів партії “ОПЗЖ” і куму Путіна Віктору Медведчуку.

Далі на сцену вийшли депутати від “ОПЗЖ”. Так, відомий екс-регіонал Ренат Кузьмін у Фейсбук провів ланцюжок висновків до Володимира Зеленського, якого звинуватив у “самоусуненні від виконання президентських обовʼязків”. Мовляв, чинний президент не реагує на зізнання Жванії про “організоване злочинне угруповання Порошенка” і не вживає жодних заходів. Мабуть, в “ОПЗЖ” задовольнилися б, якби Зеленський особисто схопив попередника і відвіз його у Лук’янівський СІЗО.

“Він (Зеленський – ред.) відреагував так само, як і на заяву адвоката президента США Трампа Джуліані про те, що американські злочинці у змові з Порошенком і його найближчим оточенням з метою особистого збагачення в 2014 році здійснили державний переворот у Києві, розвʼязали війну на Донбасі, після чого вкрали і вивели в офшори близько 100 мільярдів доларів. Памʼятаєте, як президент України відреагував на це? Та ніяк не відреагував. Аж ніяк. Досі робить вигляд що нічого цього не було”, – нагадав старе опозиційний політик.

Також Кузьмін повернув у інформаційний обіг т. зв. “плівки Деркача” – записи, де начебто Порошенко спілкується з начебто віцепрезидентом США Джозефом Байденом, і інші ключові тези російської пропаганди. Ці записи і представники української влади, і партія Порошенка назвали частиною інформаційної війни, яку Кремль веде проти України.

Але ж завдання Кузьміна – не дати загаснути полум’ю і цього скандалу. “Він (Зеленський – ред.) проігнорував і “плівки” Деркача про державну зраду Порошенка і про пограбування ним українського народу. Президент мовчить. Він не помічає вбивство Бузини. Він не бачить розгулу псевдопатріотів. Для нього немає кривавих нападів на політичних опонентів влади. Для нього нема війни на Донбасі. Немає високих тарифів. Немає людиноненависницької медреформи Супрун. Він в упор не бачить американських біолабораторій на території України. І ще багато чого для нього немає”, – згадує депутат усі кремлівські гібридні теми, якими атакували ще попередника Зеленського.

Реклама на dsnews.ua

У нагнітання емоцій включився ще один член фракції “ОПЗЖ”, Ілля Кива, який сьогодні написав у Фейсбук новий пост про те, що Порошенко “штовхає країну до кровопролитної війни”.

Для чого “партія Кремля” робить черговий хід у гібридній війні проти нашої країни? Відповідь очевидна – її завданням є максимально глибока деморалізація українського суспільства з наступною фактичною капітуляцією української держави. І неспішним, але неухильним поверненням України до якоїсь версії новітнього СРСР.

Хто стоїть на заваді цим планам? Головним чином, за відсутності в Києві влади, яка чітко усвідомлює рівень загроз і викликів та здатна на них адекватно реагувати, намірам Росії заважає патріотична меншість (на жаль, але об’єктивно – саме меншість) українського суспільства. Тому з таких людей і починають, а загальна маса потягнеться за тим, хто сильніший.

Що можна зробити з патріотами, якщо їх не можна (поки що) вивезти до Сибіру? Деморалізувати, створити видимість хаосу в житті суспільства, змусити їх думати про суцільну зраду з боку своїх же природніх союзників – тієї частини політиків, яка є виразником проукраїнських поглядів. Для цього потрібно зробити Майдан 2014 року “змовою” і “переворотом”, позбавити постмайданну владу легітимності в очах народу. Схема нескладна, але саме такі примітивні речі найкраще сприймаються суспільствами в часи постправди: “влада Порошенка від початку була незаконною і на крові, а відповідно всі наступні її кроки зроблені під тиском Заходу”.

Важливе зауваження: реалізація цього плану суцільної дискредитації влади в Україні загрожує не лише позиціям Петра Порошенка, Олександра Турчинова чи інших можновладців, які обіймали посади у 2014-2019 роках. Модельована Кремлем “нелегітимність” влади в Україні поширюється і на “молоді обличчя”, що належать до ЗЕКоманди і байдуже, що до Майдану ті не мають ані найменшого відношення. Про це красномовно свідчить заява Кузьміна, який “наїхав” на Зеленського. Він вже вимагає повного перезавантаження влади: перевиборів президента, парламенту і місцевих рад. Це вже не попередження, це оголошення війни.

Шостого гаранта схилятимуть до різких кроків щодо попередника, використовуючи їхні непрості стосунки, закорінені у минулій виборчій кампанії. І чим далі Зеленський тягнутиме з командою силовикам сфальсифікувати якусь із двох десятків справ і посадити таки Порошенка, тим більш відвертими ставатимуть політики з проросійського табору в своїх нападках вже на чинного президента. Бо Кремлю не потрібен ані сильний Зеленський, ані будь-хто, хто міцно сидітиме на Банковій. Путіну потрібна Україна. А для досягнення цієї мети росіяни розміняють будь-кого з українських політиків, не задумуючись.

 

MIXADV

цікаве