СУРМА

У Кропивницькому винайшли катамаран для великої компанії

Bellingcat: Накануне смерти Шишова стало известно о появлении сотрудников ФСБ в Киеве

03/08/2021 admin 0

В организации Bellingcat, которая занимается журналистскими расследованиями, комментируя смерть Виталия Шишова, заявили, что в Киеве присутствуют сотрудники российской ФСБ. Об этом, в частности, сказал журналист-расследователь […]

У Кропивницькому винайшли нову модель великого катамарану, де пасажири можуть ходити і лежати.

katam 1

Виготовляти катамарани на підприємстві Ольги Коваль почали кілька років тому. Як розповідає сама підприємниця, водні велосипеди це її особисте захоплення, адже основним профілем підприємства є вироблення з композитних матеріалів деталей до сільськогосподарських машин.

Починали з традиційних катамаранів які роблять ще на кількох підприємствах України. Але Ольга бачила в них суттєвий мінус – не сядеш і не відпочинеш усією родиною чи компанією. І весною 2019 почала з майстрами розробляти нову модель, яку назвала “Favorit Lux”.

«Ми використали нові технології у формуванні виробу і завдяки цьому зросла міцність і змінився розмір, а вага – ні. Якщо раніше формували склопластик вручну і це давало менш міцний пластик, то зараз працюємо з вакуумною інфузією, що дає легкість і міцність», – ділиться секретами Ольга Коваль.

Новий катамаран відрізняється розміром і конструкцією: палуба рівна і широка(4.85 на 2.20 метри), є сходи у воду. Відповідно, пасажири на палубі можуть ходити і лежати. При цьому вага водного велосипеда лишається такою як і була: крутячи педалі двоє людей можуть везти 8-9 пасажирів. Звичайно, що окрім «велосипедного» ходу можна поставити невеликий мотор і тоді катамаран рухається значно швидше.

Сьогодні на катамаранах кропивницького виробництва вже плавають в Хорлах(Херсоньска область) і Карлових Варах(Чехія). А на експериментальній моделі катамарану можна покататися і в Кіровоградській області – на річці Грузькій неподалік села Червоний Кут.

katam 2

 

MIXADV

цікаве