Відродимо Токмак! – К.Бриль

За результатами моніторингу соціально-економічних показників розвитку територій в 2016 році сім українських міст обласного значення увійшли до переліку міст обласного значення з показниками розвитку, що відповідають критеріям депресивності. Одне з них – Токмак.

Хочу наголосити, що Запорізька облдержадміністрація єдина, хто за погодженням з місцевою радою подав пропозицію, аби територія отримала статус депресивної. Разом з народним депутатом України Сергієм Валентировим, влада регіону усвідомлено пішла на цей крок.

Це було зроблено не для того, щоб просто «поставити тавро» на Токмак. І свого часу запоріжці пропонували визначення «менш економічно розвиненої території». Хоча назва – не головне. Власне цей статус надає території змогу отримувати реальну державну підтримку, насамперед фінансову, направлену на стимулювання її розвитку.
Це, зокрема, спрямування державних капіталовкладень у розвиток виробничої, комунікаційної та соціальної інфраструктури, інфраструктури розвитку підприємництва, розв’язання екологічних проблем. Що, в свою чергу є додатковим стимулом до створення робочих місць та підвищення доходів мешканців.

Отже в середу на засіданні Уряду було прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Про надання статусу депресивної території місту Токмак Запорізької області у 2017 році» (строком на 5 років).

Тож нині, аби покращити рівень життя токмачан, ми отримаємо додаткове державне фінансування на проекти медицини, освіти, ЖГК та інші. А розвиток Токмака буде на особистому контролі голови ОДА та народного депутата України Сергія Валентирова.

Наразі спільними зусиллями міста, обласної влади та депутатів необхідно активно попрацювати над розробкою Концепції та дієвої чіткої Програми подолання депресивності Токмака. Ці документи будуть розглянуті та затверджені Урядом.

Проте, вже сьогодні отримання містом статусу депресивності дає можливість невідкладного фінансування за рахунок коштів обласного бюджету в обсязі 2 млн. грн. соціально-важливого заходу з надання мікрогрантів на впровадження енергозберігаючих технологій у будинках ОСББ міста Токмак. Адже ці кошти передбачалися лише для територій які мають статус депресивної.

Хочу наголосити, що зі свого боку, обласна влада завжди всебічно підтримувала місто і сприяла реалізації проектів соціально-економічної спрямованості м.Токмак. Так, у поточному році в обласному бюджеті загалом передбачено понад 22 млн. грн.

Голова ЗОДА

Костянтин Бриль

MIXADV

цікаве

Be the first to comment

Leave a Reply