Лариса Ніцой звернулася до Президента: мова!

Появилось доказательство обстрела Белгорода и Курска российскими беспилотниками

04/07/2022 AA 0

Появилось доказательство обстрела Белгорода и Курска российскими беспилотниками Журналист опубликовал фото, демонстрирующие, что сбитые над Белгородом беспилотники являются российскими. Заявления Минобороны РФ о том, что […]

Шановний пане Президенте України!

ЗМІ опублікували інформацію, що до Вас звернулися угорська і румунська меншина з проханням заветувати Законопроект про освіту через мовну статтю.

Звертається до Вас корінний, і досі дискримінований у своїй же країні народ – українці. Просимо Вас заветувати Законопроект про освіту через мовну сьому статтю, яка не відповідає рішенню Конституційного суду України, що обов’язкове до виконання на всій території України і оскарженню не підлягає. Це рішення попрали народні депутати України, проголосувавши за «навчання мовами меншин» всупереч ухваленому Конституційним судом «Навчання у всіх закладах України здійснюється державною мовою, мова меншин може вивчатися». Якщо меншини хочуть навчатися своєю мовою, вони можуть навчатися в культурних товариствах, як це робиться у всіх цивілізованих Європейських країнах. Така практика не суперечить ні нашій Конституції, ні європейським законодавчим актам, які ратифіковані Україною.

Очевидно, що Ви, шановний пане Президенте, будете давати відповідь меншинам на їхнє звернення, то дозвольте попросити Вас, перш ніж відповідати дружній угорській і румунській меншині – задайте їм питання: «Скільки є українських шкіл в Угорщині та Румунії?» Бо ми знаємо відповідь – нуль. Про це говорили самі посли на засіданні круглого столу, який організовував Національний інститут стратегічних досліджень. Є одна українська недільна школочка в Румунії, організована українськими батьками, яка ледве там тримається, бо не отримує жодної допомоги від румунської держави – ото й усе. А скільки Україна утримує державним коштом шкіл і садків з угорською і румунською мовою навчання? Близько двохсот.

Ми, українці, корінний державотворчий народ у своїй країні, вимагаємо від Вас, пане Президенте, будувати зовнішню політику нашої держави на паритетних симетричних засадах: як Румунія та Угорщина піклується про українську мову на території своїх країн, так і Україна повинна піклуватися про їхні мови на своїй території. А також просимо передати дружнім меншинам, якщо вони будуть розривати Україну в стані війни зі східним ворогом на шматки і грати на руку Москви, то ми, українці, прийдемо під Верховну Раду з шинами і заставимо депутатів повністю переписати 7 статтю Закону про освіту, то як меншини гадають, де після цього буде їхнє місце в законі?

А поки що, шановний Пане Президенте, просимо ветувати Законопроект про освіту для того, щоб привести формулювання статті 7 «Мова освіти» у відповідність із рішенням Конституційного суду України. Ми, українці, толерантний народ. Ми за збереження і розвиток культури і мови меншин, то ж пропонуємо меншинам наш крок назустріч – вивчати в українських школах мови меншин. Про що і сказано в Рішенні Конституційного суду України, про що і просимо написати в Законі про освіту.

З повагою до Вас і меншин, українці.

Лариса Ніцой

MIXADV

цікаве

Be the first to comment

Leave a Reply