Віталій Портников: Нова влада – це модернізована версія Партії Регіонів, яку чекають криза і крах

З інтерв’ю глави президентського офісу Андрія Богдана слід, що ситуацію на Донбасі можна врегулювати, якщо визнати за жителями регіону право говорити російською мовою і повернутися до моделі «регіональних мов» часів закону Ківалова-Колесніченка.

Це твердження чиновника в точності повторює тези російської пропаганди, яка стверджує, що «повстання» на Донбасі розпочалося через страждань за мовою.

Але це – брехня.

На Донбасі не було ніякого повстання, а було вторгнення російських диверсантів, а потім і регулярних військ і зрада місцевих чиновників і силовиків. Ось що там було. Ось чому на звільнених територіях Донбасу ніхто не говорить, що його утискають за мовою.

Жителі Донбасу – такі ж русифіковані українці, як і багато інших жителів східних і південних областей країни. І завдання держави – повернути їм рідну мову, а не сприяти збереженню позицій імперії за допомогою власних законів.

Втім, для кого я це все пишу? Я вже й не знаю, що повинні ще сказати і зробити чиновники Зеленського, щоб українці зрозуміли: нова влада – це стара влада.

Модернізована версія Партії Регіонів, чиї наміри і дії призведуть до такого ж кризи і краху, як і дії їх попередників.

Віталій Портников

MIXADV

цікаве