Кабмін встановив граничний рівень тарифів на тепло та гарячу воду

тепло та гарячу воду

Кабінет міністрів України встановив граничні тарифи на житлово-комунальні послуги для українців на опалювальний сезон 2019-2020 років.

Відповідне рішення було ухвалено на засіданні в середу, 26 червня, як повідомляє Спілка власників житла України.

“За” проголосувало 15 членів уряду, “проти” виступили віце-прем’єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, перший віце-прем’єр-міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів, міністр фінансів Оксана Маркарова і віце-прем’єр-міністр з питань євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Згідно з документом, в опалювальному сезоні 2019/2020 років тариф на тепло не може бути вищим за 1400 грн/Гкал (з урахуванням податку на додану вартість) або 35,21 грн/кв. м без лічильника.

Щодо постачання гарячої води: за умови підключення сушарок до систем постачання гарячої води – 83,66 грн за 1 куб. м (з урахуванням ПДВ); у разі їхньої відсутності – 75,74 грн за 1 куб. м. (з урахуванням ПДВ).

“Оплата населенням міст обласного значення та Києва послуг з постачання теплової енергії й постачання гарячої води здійснюється з урахуванням установлених відповідними органами місцевого самоврядування цін/тарифів, які не перевищують граничні ціни/тарифи, що визначені”, – йдеться в тексті документа.

Кабмін доручив Раді міністрів АР Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським держадміністраціям, органам місцевого самоврядування міст обласного значення та Києва вжити заходів з неухильного виконання вимог документа і забезпечити перерахунок тарифів на послуги з постачання тепла й гарячої води для населення до 1 вересня цього року.

Крім того, Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та компослуг, уряд рекомендував щомісячно моніторити ціни/тарифи на тепло і гарячу воду.

Раніше у Мінекономрозвитку спрогнозували зростання комуналки на 2019-2022 роки.

MIXADV

цікаве