СУРМА

Mайбутня перша леді України Олена Зеленська та інші

СЗР України: Огляд терористичної активності та зон нестабільності у світі станом на 02-03.08.2021

04/08/2021 admin 0

  Ісламська Республіка Афганістан  Бойовики руху «Талібан» майже повністю захопили провінцію Герат та її столицю. Наразі з 17 районів міста під контролем урядових сил залишився […]

Напочатку тижня майбутня перша леді України Олена Зеленська дала розлоге інтерв’ю американському виданню The Daily Beast.

Разом зі своїм чоловіком вона писала сценарії та жарти для програм «95 кварталу» і згадала, що він протистояв спробам цензури шоу з боку власника каналу 1+1 Ігоря Коломойського. Тож «після кар’єри висміювання усього», у своїй новій постаті вона «серйозно говорити про боротьбу за свободу слова». «Її голос був твердим і впевненим, коли вона говорила про вбивства журналістів та активістів, особливо Павла Шеремерта та Катерини Гандзюк», – йдеться у статті.

Раніше в інтерв’ю українським медіа Зеленська сказала, що воліла б залишатись поза публічним життям й далі працювати сценаристкою. Водночас, вона заявила, що ще розмірковує про свою майбутню роль, а говорячи про інших перших леді, сказала, що їй радше імпонує Мішель Обама, аніж Меланія Трамп.

Протягом двох термінів президентсва Барака Обами, Мішель, продовжуючи усталену американську традицію перших леді, брала активну участь у громадському житті, часто виступала разом зі своїм чоловіком, давала інтерв’ю американській пресі.

Одним із головних напрямків своєї роботи Обама обрала проблему боротьби з ожирінням серед американських дітей. Вона активно закликала дітей рухатись, відтискалась від підлоги в ефірі одного з популярних телевізійних шоу, а ще влаштувала город на галявині біля Білого дому, де вирощувала овочі.

На відміну від неї, Меланія Трамп набагато менш публічна. Лише у березні, через два роки з часу інавгурації Дональда Трампа, вона вперше вирушила у самостійне турне країною. Напрямок її роботи у ролі першої леді – боротьба із булінгом, цькуванням, у соцмережах. Кампанія “Be Best”, “Будь найкращим” – спрямована на подалання агресії в мережах та розвиток толерантності серед дітей.

А от дружина президента Франції Еммануеля Макрона – Бріджит – вирішила офіційно не брати офіційний титул першої леді, однак, активно виконує відповідні обов’язки. Будучи колишньою вчителькою, вона опікується питаннями освіти, захисту дітей, жінок і людей з інвалідністю, проблемами здоров’я і гендерної рівності.

З-поміж інших дружин французьких президентів, також особливо популярною була Карла Бруні-Саркозі. Під час президентства її чоловіка Ніколя (2007-2012), італійсько-французька модель, акторка і співачка не просто стала справжньою іконою стилю. Вона брала активну участь у благодійній роботі, боролась за захист дітей і матерів від ВІЛ, заснувала фонд, що мав на меті полегшити незаможним дітям доступ до освіти й культури, а також підтримувала організацію PETA, виступаючи за захист тварин і проти використання хутра у моді.

Хоча у Німеччині президент має менше повноважень, аніж канцлер, дружина президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра – Ельке Бюденбендер – теж бере участь у громадському житті. Заради цього вона на призупинила успішну кар’єру судді з адміністративних справ. У 2010 році у Бюденбендер виявили гостру ниркову недостатність, тоді чоловік став її донором і пожертвував їй нирку.

Інша нетипова й впливова “перша леді” – Королева Йорданії Ранія, вона розбила уявлення про сучасну арабську жінку. Серед іншого, королева опікується освітою, здоров’ям, розвитком громад, питаннями молоді, міжкультурним діалогом, а ще активно використовую соціальні мережі. Вона також здавала донорську кров для постраждалих у Секторі Гази, підтримувала родини військових та брала участь у демонстраціях проти “Ісламської держави”.

Марія Прус

Журналіст української служби “Голосу Америки”, висвітлює широке коло тем, від політичних новин і проблем системи охорони здоров’я – до соціальних і культурних подій. У Києві працювала на багатьох українських телеканалах, зокрема UA: Перший (Перший національний телеканал України), «П’ятий канал», ТРК «Ера». У листопаді 2016-го з Вашингтона висвітлювала американські вибори в ефірі українських каналів. Отримала ступінь магістра Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

MIXADV

цікаве