
Міністерство закордонних справ Угорщини викликало на розмову українського посла в Будапешті через нібито спроби України вплинути на результати парламентських виборів у країні на користь опозиційної партії “Тиса”.
Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, повідомляє Цензор.НЕТ.
Більше читайте у нашому Telegram-каналі
Заява МЗС Угорщини
За словами Сійярто, протягом останніх тижнів президент України та український уряд нібито проводили “відкриту, безсоромну та агресивну кампанію” втручання у вибори Угорщини.
“Сьогодні ми викликали посла України до МЗС в Будапешті. Ми не будемо терпіти жодного втручання у вибори в Угорщині, включаючи спроби України вплинути на їх результати та втрутитися у виборчий процес на користь партії “Тиса”, – заявив угорський міністр.
Читайте також на “Цензор.НЕТ”: Орбан доручив викликати посла України через “грубі образи” від Зеленського та “втручання у вибори”
Сійярто наголосив, що право вирішувати майбутнє країни належить виключно угорському народу.
“Лише угорський народ може вирішувати майбутнє Угорщини. Це рішення приймається в Угорщині, а не в Брюсселі й, звичайно, не в Києві. Ми будемо захищати наш суверенітет усіма можливими засобами!” – додав очільник МЗС Угорщини.
Що передувало?
- Минулого тижня президент України Володимир Зеленський на Всесвітньому економічному форумі у Давосі сказав, що “кожен Віктор, який намагається продати європейські інтереси, “заслуговує на ляпас”. У промові він не уточнив, про якого Віктора йдеться.
- Орбан відповів на промову Зеленського у Давосі, заявивши, що “кожен отримає те, на що заслуговує”.
- Також Орбан під час форуму в Давосі заявив, що в найближчі 100 років в Угорщині не буде парламенту, який би проголосував за вступ українців до Європейського союзу.
- 26 січня Орбан звинуватив Україну в атаках на Угорщину у спробі втрутитись в парламентські вибори та розпорядився викликати на розмову українського посла у Будапешті.
Читайте на “Цензор.НЕТ”: Угорщина проігнорувала зустріч Ради ЄС у Львові Джерело: https://censor.net/ua/n3597535
