П’ята колона: Кремль має намір використовувати «церковну війну» проти України

Завдяки «церковному скандалу» в Україні, п’ята колона Путіна буде на весь світ розповідати про «утиски прав» віруючих

Про це розповів журналіст Ігор Яковенко, – повідомляє politeka.

«Для Путіна ця церковна війна в будь-якому випадку вигідна. При її загостренні він на повну потужність врубує свої інформаційні знаряддя, які на весь світ будуть кричати про утиски прав віруючих бандерівським режимом», – зазначив він.

У той же час Яковенко уточнив, що «здача» Україною своїх позицій в цьому питанні також буде на руку Кремля.

«У разі, якщо Київ відступить, в Україні буде наростати вплив гундяєвської п’ятої колони», – підкреслив він.

Також Яковенко пояснив, чому розраховувати українцям на дозвіл російсько-українського церковного питання не варто.

«В ідеалі європейський вибір України мав би супроводжуватися посиленням світського характеру держави і поступовим зменшенням впливу будь-якої церкви на суспільство. На жаль, в умовах війни процес секуляризації суспільства гальмується, так що на російсько-українському церковному фронті в найближчому майбутньому змін не очікується», – уточнив він.

Додамо, в останніх числах поточного місяця настоятель Російської Православної Церкви, патріарх Московський і всієї Русі Кирило має намір провести зустріч з Константинопольським патріархом Варфоломієм. Про це йдеться в матеріалі, опублікованому грецьким церковним виданням Vima Orthodoxias.

Грецькі журналісти відзначають, що російський патріарх планує на зустрічі з Варфоломієм винести на обговорення «проблеми», які стосуються надання автокефалії української церкви. Разом з тим відомо, що станом на сьогоднішній день через Україну відносини між церквами носять напружений характер, тому важко припустити, чи вдасться патріархам досягти будь-якої домовленості.

Варто нагадати, що 17 квітня глава української держави Петро Порошенко повідомив, що звернувся до Вселенського Патріарха з проханням надати Томос про автокефалію Православної Церкви в Україні Читайте більше тут: https://zik.ua/news/2018/08/06/yata_kolona_kreml_maie_namir_vykorystovuvaty_tserkovnu_viynu_proty_ukrainy_1380429

MIXADV

цікаве