
Події розвиваються так швидко, що не встигаєш на них реагувати. Не так давно Зеленський з путіним запевняли весь світ, що не сядуть за стіл переговорів. Тепер разом на пару запевняють той же світ, що готові сідати та про щось там домовлятися.
Де хто з експертів висловлює думку, що домовленість про припинення вогню на тридцять діб – це добре, що це начебто є частина, якогось геніального плану Банкової. Я в це не вірю.
Вчора послухав виступ Зеленського на спільному брифінгу з Європейськими лідерами і нічого позитивного та проривного для України не почув. Знову не про Перемогу, а про закінчення війни, причому на яких умовах і будемо ми повертати території чи ні, президент воюючої країни не сказав. А що означає справедливий мир без повернення територій і мільйонів українців, які зараз знаходяться під окупацією – зрозуміти важко.
Висловлю свою думку з цього приводу. Тридцятиденне перемир’я це початок нашого кінця, бо є кроком до заморозки війни. Якщо так станеться, то вирішення територіальних претензій буде можливим тільки виключно дипломатичним шляхом. Це означає, що окуповані українські території, які внесені путіним до конституції рф, ми вже ніколи не повернемо. Це по факту – капітуляція.
Зеленський грає в Трампопутінську гру. Зараз путіну потрібна зупинка бойових дій, це дасть можливість росії застовпити захоплені території і вже з цієї сильної позиції диктувати свою волю Україні і Європі. Цього, до речі, вимагає і Трамп. У своєму виступі Зеленський підкреслив, що ідея тридцятиденного перемир’я належить саме Америці.
Що чекає Україну у разі заморозки війни?
Однозначно втрата окупованих територій назавжди і жорстка та безкомпромісна політична боротьба всередині за право контролювати гроші Заходу, які будуть надаватися для відновлення тієї частини України, яка від неї залишиться. Одразу ж активізуються російські політичні проекти, яким влада увімкне зелене світло. Все це може закінчитися або громадянською війною, або поверненням України під протекторат росії.
Багато писав про те, що Україні потрібна своя гра на геополітичному полі, що зірки склалися на нашу користь. Вже ні для кого не секрет, що Трамп намагається всадити собі на коліна путіна і уживати його проти Китаю та Європи.
Тому, погоджуюсь з тими експертами, які говорять про використання українською дипломатією китайського чинника, бо у разі ще більшого зближення росії зі Штатами Європа стане вельми вразливою і автоматично підпаде під ще більший вплив Штатів. Роль же сторожового пса, в контексті контролю Європи, буде виконувати росія.
Тому Банковій треба не бігати навколо путіна і Трампа, а напрацьовувати свої складні алгоритми взаємодії з партнерами, враховуючи реальне становище Китаю та Європи. Паралельно, потрібно запускати в роботу закон «Про мобілізаційну підготовку…» та нарешті вже розвертати країну в напрямку справжньої Перемоги.
…Ну і звісно ж слід припинити красти.
Джерело: https://censor.net/ua/b3551713
