Близько шести країн готові відправити військовий контингент в Україну, – AFP

Сікорський застеріг Навроцького від позбавлення Зеленського ордена Білого Орла та згадав про Шредера

08/06/2026 AA 0

Глава МЗС Польщі Радослав Сікорський розкритикував ініціативу Кароля Навроцького щодо позбавлення президента України Володимира Зеленського найвищої польської державної нагороди — ордена Білого Орла. Він нагадав, що кавалером […]

Наразі близько шести країн готові відправити військовий контингент в Україну

В “коаліції охочих” є шість країн, які готові відправити військовий контингент в Україну.

Про це пише AFP, передає Цензор.НЕТ.

10 квітня відбулось засідання “коаліції охочих” на чолі з Францією та Великою Британією щодо забезпечення припинення вогню в Україні.

“Наше планування є реальним і суттєвим. Наші плани добре розроблені”, – сказав британський міністр оборони Джон Гілі на зустрічі в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.

Лондон стверджував, що на повторних раундах переговорів досягнули прогресу. Інші міністри, однак, заявили, що досі існує невизначеність щодо цілей будь-якого можливого розгортання військ і чи буде воно підтримуватися військовою потужністю США.

Читайте: Якщо Франція, Британія й Німеччина відправлять війська до України – Бельгія приєднається, – прем’єр де Вевер

Європейські чиновники кажуть, що наразі приблизно шість країн, включно з Великою Британією, Францією та країнами Балтії, заявили, що можуть надати війська.

Тоді як шведський міністр Пол Йонсон сказав, що у Стокгольма є “низка питань, які ми повинні прояснити”, перш ніж брати будь-які зобов’язання.

“Корисно, якщо є ясність того, що передбачатиме ця місія, і що ми робимо – чи будемо ми підтримувати мир, стримувати чи заспокоювати”, – сказав він.

Міністра оборони Рубена Брекельманса також цікавить, що робити у разі різних сценаріїв, наприклад, якщо буде ескалація з боку РФ.

Читайте на “Цензор.НЕТ”: Канада не впевнена, чи долучиться до миротворчої місії в Україні, – прем’єр Карні

Головною проблемою для європейських союзників, які намагаються створити будь-який план, є те, що вони переважно не знають про зусилля США з росією щодо припинення бойових дій.

Нагадуємо, 10 квітня у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі проходило перше засідання міністрів оборони країн у форматі “коаліції охочих” забезпечити в Україні довгостроковий мир, започаткованому в лютому Францією та Британією. У зустрічі брали участь представники 30 країн з Європи і не тільки – були присутні Нова Зеландія, Австралія, Японія

 Джерело: https://censor.net/ua/n3546198

MIXADV

цікаве