Україна підтримує авіаудари західних союзників у Сирії

Миф о непобедимости почти разрушен. Что осталось от Черноморского флота России?

25/03/2023 AA 0

Подпишитесь на нашу рассылку ”Контекст”: она поможет вам разобраться в событиях. “Чем меньше российский Черноморский флот, тем безопаснее в Черном море”, – заявил Владимир Зеленский […]

 

Міністерство закордонних справ України висловило солідарність з ударами західних союзників у Сирії в якості відповіді на застосування хімічної зброї.

Україна висловлює солідарність з США, Великобританією і Францією та підтримує дії союзників у відповідь на застосування Дамаском хімічної зброї в сирійському місті Дума. Про це в суботу, 14 квітня, заявила прес-служба міністерства закордонних справ України.

У заяві українського МЗС також засуджується застосування хімічної зброї як “грубе порушення міжнародного права” та вказується на необхідність притягнення винних до відповідальності. Крім того, українські дипломати наголосили в цьому контексті, що дії російської влади, в тому числі в Раді Безпеки ООН, зводять нанівець “спроби вирішення конфлікту в Сирії відповідно до статуту ООН”.

Президент  Петро Порошенко  також висловив солідарність з діями союзників, він написав на своїй сторінці у Фейсбук:

«Розглядаємо точковий удар міжнародної коаліції проти об’єктів військової хімічної інфраструктури режиму Асада як вимушений, але виправданий крок.

Це – справедлива відповідь на факт вчинення жорстокого злочину проти людяності – хімічної атаки у Думі 7 квітня, яка забрала життя десятків невинних людей.

Україна закликає задіяти всі можливі механізми та інструменти ООН, в тому числі Раду Безпеки, для попередження подібних злочинів диктаторських режимів у майбутньому.»

У ніч на 14 квітня США, Великобританія та Франція завдали ударів по сирійських військових об’єктах, що пов’язані з хімічною зброєю. Цілями ударів були науково-дослідний центр під Дамаском, склад хімічної зброї біля міста Хомс, а також розташований неподалік від складу командний пункт, повідомили в Пентагоні. Країни Заходу вдалися до військового втручання, оскільки вважають сирійський уряд відповідальним за використання хімічної зброї тиждень тому.

Дії західної коаліції підтримали зокрема ФРН, Ізраїль, Саудівська Аравія та Туреччина. Росія та Іран, що є союзниками сирійського правителя Башара Асада, засудили ці удари.

За інформацією гуманітарних організацій, у ніч на 7 квітня вертоліт скинув бочкову бомбу з хімікатами над сирійським містом Дума. Загинули десятки людей, сотні – звернулися до лікарень. Більшість постраждалих мирних жителів – жінки і діти. Сирія та Росія заперечують інформацію про “хімічну атаку” та називають її “інсценуванням”. Натомість країни Заходу покладають відповідальність за ймовірну атаку на сирійський уряд.

MIXADV

цікаве