Сумно… Невимовно сумно… …На нашій – не своїй землі… (?!)

Ментальність російської орди

26/03/2023 AA 0

 Для того, щоб відправити сотні тисяч росіян на загарбницьку велику війну проти України і вести її вже понад рік, Кремлю не потрібно докладати значних ідеологічних […]

 

Фото Игоря Федирко.

Гортаючи сторінки Інтернет-видань натрапив на серію критичних статей щодо проросійської позиції керівника Кіровоградської єпархії Української православної церкви Московського Патріархату митрополита Іоасафа.
Але, окрім Іоасафа, активним прихильником проросійської ідеології є і керівник Олександрійської єпархії УПЦ МП єпископ Боголєп. Проте, останнім часом на місцевому рівні інформації стосовно його прихильності до Руської православної церкви та любові до Росії не публікувалось. Спробую виправити.
Тільки з початку року керівник Олександрійської єпархії УПЦ МП декілька разів виїжджав до РФ з метою участі у заходах, які проводить Руська православна церква.
Зокрема, протягом 22-27 січня 2018 року єпископ Боголєп брав участь у ХХVI Міжнародних різдвяних освітніх читаннях, які проходили в Кремлі із благословення Патріарха Московського і всієї Русі Кирила. Оскільки у подібних заходах керівник Олександрійської єпархії УПЦ МП бере не вперше, тому був призначений головою секції «Православного сімейного виховання».
Та найбільше мене вразила не участь Боголєпа у заходах РПЦ, а те що на вказаному заході лунали доповіді антиукраїнської тематики («Православие против Украинского экстремизма», «Донбасс. Церковь на линии огня», «Секты и культы в ЛНР. Религиоведческий обзор за 2017 год»), після заслуховування яких учасники семінару, у тому числі і з України, вітали їх оплесками. Очевидно, що підтримував їх і єпископ Боголєп, оскільки є активним прихильником т.зв. ідеології «руського світу».
Та не тільки Боголєп виявляє свою прихильність «Матінці Росії», є у штаті Олександрійської єпархії представники «старої гвардії» проросійських священнослужителів, які не втрачають можливості при нагоді виказати свою прихильність архієреєві та його переконанням.
Знайомтесь отець Василь Мазурок – благочинний Знам’янського округу Олександрійсько-Світловодської єпархії УПЦ МП. До приїзду у місто Знам’янка, протягом 1989-1996 рр. працював у Самарській єпархії Руської православної церкви. У вузьких колах священнослужителів єпархії ходять чутки, що отець Василь має активну проросійську позицію.
Зокрема, 25 січня п.р. у храмі Московського Патріархату міста Знам’янка пройшло святкове богослужіння, яке очолив єпископ Боголєп. При цьому, особливістю святкового богослужіння було те, що благочинний Знам’янського округу отець Василь Мазурок одягнув церковне облачення із зображенням, дуже схожим на Державний Герб Російської Федерації (двоголовий орел на червоному фоні).
Поява клірика у вказаному облаченні викликала хвилю невдоволення з боку патріотично налаштованих кліриків та вірян, які також були присутніми на релігійній службі. Але завдяки проведеній роботі архієрея цей інцидент було збережено у таємниці.
Як бачимо, навіть у невеликій єпархії УПЦ Московського Патріархату ведеться робота спрямована на поширення проросійської ідеології. Проте, клірики вказаної конфесії всі як один заявляють, що вони патріоти. От тільки не уточнюють патріотами якої держави – України чи Російської Федерації…

 

MIXADV

цікаве