Суб’єктивні підсумки 2017 року: Кропивницький міський голова Андрій Райкович

“Показники розкриття” злочинів впали через нестачу ресурсу, але найбільша проблема попереду – експерт

08/02/2023 AA 0

Через високу залученість органів системи Міністерства внутрішніх справ до реагування на виклики воєнного стану на території України знизилися результати розслідування інших злочинів, які продовжують скоювати […]

Андрій Райкович сесійна залаМіський голова Кропивницького Андрій Райкович запам’ятався у 2017 році не лише низкою гучних заяв та скандалами з окремим депутатами, а й цілком конкретними справами. Інколи, нажаль, ці справи мали присмак корупційності та прихованих інтересів, та факт залишається фактом – містянам цьогоріч є що згадати про свого очільника.

Розпочався рік для Андрія Райковича не кращим чином – з тихого скандалу навколо поставок фірмою ТОВ «Білий Ведмідь» палива для міського комунального підприємства «Кіровоград-Універсал 2005». Тоді фірма, часту в якій посадовець придбав якраз напередодні 2017 року, вигравши у тендері на поставку бензину та дизпалива почала задирати ціни у підсумку знижуючи кількість поставленого товару. Через три місяці посадовець продав свою частку, однак з паливного бізнесу не вийшов вклавши гроші в нову фірму «Укрнафтаком».

Весна була не менш складною для посадовця, адже березень розпочався з перерозподілу сил у міській раді та затяжного політичного конфлікту. Андрій Райкович у даній «війні» став на сторону секретаря міськради Андрія Табалова та партій «Наш край», «Рідне місто» та «Опозиційний блок». Апогеєм протистояння стала сесії, що відбулась 15-го березня та яку, по суті, починати депутати взагалі не мали права. Однак, юридичне управління вирішило, що картка міського голови навіть при реєстрації депутатів прирівнюється до депутатської, а значить більшість присутня в залі і засідання можна розпочинати. У підсумку – судовий позов від депутата Демченка і декілька місяців затяжної боротьби та відверто зверхнього ставлення міського голови до частини депутатського корпусу.

Зі свого боку народні обранці також не залишились байдужими до місцями хамської поведінки Райковича та відповідали йому зеркальними методами. На початку серпня депутат Володимир Смірнов, після спілкування на підвищених тонах, зачепив очільника міста плечем, той сприйняв це як напад та навіть написав заяву до поліції. Через місяць, звинувативши мера у боягузстві та небажанні зустрічатись з містянами, депутат Демченко вручив чиновнику пачку підгузків.

Зазначимо, що не з усіма у Андрія Райковича не складаються дружні відносини. Андрій Максюта, подарувавши меру наприкінці 2016-го року лопату для прибирання снігу, отримав у підсумку посаду начальника Спецінспекції та став, по суті, його фаворитом серед міських чиновників. Принаймні так можна оцінити прохання Райковича до нацполіції не штафувати Максюту за можливі порушення правил дорожнього руху.

Відзначився керівник міста й досить серйозними покращеннями – протекторатом рішень щодо закупівлі 20 нових тролейбусів та стількох же автобусів, ремонту скверу пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи, відкриття гемодіалізного відділення та інсультного центру. Нажаль більшість з цих дійсно важливих рішень мали дещо неприємний слід потенційних переплат та узгоджених дій на етапі закупівель послуг та робіт. Цьому сприяло й відверто негативне ставлення міського голови до системи ProZorro яку чиновник неодноразово звинувачував у зриві важливих для міста робіт. Той факт, що система це лише алгоритм дій та законодавчо закріплені правила гри, а результати залежать від замовників, тобто підлеглих міського голови, Райковича чомусь не переконав.

Завершив же рік посадовець двома досить серйозними справами – прийнятим бюджетом на 2018 рік та ветуванням двох «протягнутих» рішень по змінам в профільні програми ЖКГ.  Що ж до рейтингів та показників то за даними видання «Слово і діло» на своїй посаді міський голова Кропивнциького виконав чверть з обіцяного. Багато це чи мало – вирішувати вам. Ми ж побажаємо Андрію Райковичу наступного року більше часу приділяти діям, а не словам.

MIXADV

цікаве