Вже пройшов рівно тиждень, як представники російської православної церкви в Україні мали покинути приміщення Національного заповідника «Києво-Печерська Лавра».
Натомість очільники московського патріархату в Україні закликали своїх адептів до злочинів. Очільники рпц в Україні закликали своїх вірян зібратися на несанкціонований мітинг в умовах воєнного стану в центрі столиці воюючої держави, закликали захопити державні приміщення, закликали до акцій масової непокори законним вимогам влади.
За цей тиждень ми спостерігали бездіяльність правоохоронних органів, які просто не реагують на свавілля і злочини російських агентів у рясах, які провокують ескалацію конфлікту у центрі Києва.
Все це велика загроза для національної безпеки. Очільники московського патріархату кічаться перед своїми адептами, що можуть робити будь-які злочини, мовляв держава і влада слабкі і нічого їм не зроблять. А за поведінкою влади у ситуації з Лаврою зараз спостегіють всі. Насамперед ті громади, які зараз зважують, чи варто переходити з московського патріархату до Православної Церкви України. За ситуацію спостерігають політичні конкуренти Президента України, які готові включитися його у електоральне знищення, якщо той проявить слабину, або програє війну п’ятій колоні кремля у рясах, виборці Володимира Зеленського – не пробачать йому програш у протистоянні з релігійною організацією з духовним центром у країні агресорі. Але тут швидше йдеться не лише про електоральну підтримку Президента, а й довіру до правоохоронних органів, спецслужб і влади загалом. А втрата довіри до влади воюючої України – це загроза національній безпеці.
Врешті за бездіяльністю правоохоронних органів, щодо злочинів російської православної церкви уважно спостерігає активна частина українського громадянського суспільства і навіть попри свою демократичність – суспільство радикалізується. Досвід переходу кафедрального собору московського патріархату у Хмельницькому показав, що коли правоохоронні органи не реагують на злочини московського патріархату – на них відреагують активні громадяни. Український народ втомився від безкарності агентів і диверсантів кремля у рясах.
Очевидно влада не ухвалює рішень щодо звільнення Лаври від московського патріархату, бо боїться створювати картинку протистоянь з релігійними фанатиками, яку б використав на свою користь путін.
Насправді не ухвалюючи рішень влада призводить до бездіяльності правоохоронних органів, що вбиває довіру до влади, радикалізує настрої активних українців і змушують їх вдаватися до акцій прямої дії.
Якщо влада не ухвалить стрімких рішень, щодо захоплених московським патріархатом приміщень у найближчі дні – це може спровокувати протистояння на Великдень. Коли бездіє і мовчить влада – говорить вулиця. Народ повстане і винесе з Лаври російських окупантів, але для чинної влади це матиме погані наслідки.
Andriy Kovalov
